تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
4

جشنواره ها عامل پویایی هنرمندان جوان

  • کد خبر : 6767
  • 25 بهمن 1402 - 8:56
جشنواره ها عامل پویایی هنرمندان جوان
«علیرضا اسلامی» سرپرست گروه «آوین» در بخش موسیقی مقامی سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر خراسان شمالی از ضرورت برگزاری جشنواره ها به ویژه جشنواره های فصلی موسیقی سخن گفت و رویدادهای هنری را در پویایی هنرمندان جوان و ایجاد انگیزه برای فعالیت در این عرصه اثرگذار عنوان کرد.
به گزارش پارتیان امروز، «اسلامی» سرپرست گروه «آوین» در بخش موسیقی مقامی سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر خراسان شمالی برگزاری جشنواره های موسیقی را در ایجاد انگیزه هنرمندان جوان و تازه وارد موثردانست و افزود: این اتفاق فرصتی ارزشمند برای هنرمندان جوان است تا خود را محک زده و در کنار پیشکسوتان کسب تجربه کنند.
این هنرمند شیروانی که سی و پنج سال از فعالیتش در عرصه موسیقی و نواختن دوتار می گذرد و درکنار آن هنرجویان بسیاری را پرورش و به جامعه هنری معرفی کرده است، اگر چه با نفس برگزاری جشنواره های موسیقی موافق است و آن را در پویایی هنرمندان موسیقی اثرگذار می‌داند، اما خواستار پرهیز از رویدادهای مناسبتی شد و گفت: هنرمند بدون انگیزه و مشوق نمی تواند ادامه دهد و از این روی نیازمند حمایت است و اگر قرار است هر ساله جشنواره ای برگزار شود باید زمان مشخصی داشته باشد تا هنرمندان دست به تولید اثر زده و خود را برای این رویداد آماده کنند.
وی از ضرورت برگزاری جشنواره های فصلی موسیقی سخن گفت و افزود: در گذشته در زمان جمع کردن خرمن موسیقی نواخته می شد و یا در فصل جمع کردن انگور، رسم خاصی داشت و جشنواره های با این رویکرد در هنرمندان برای تولید آثار ایجاد انگیزه خواهد کرد.
«اسلامی» از این که با وجود سال ها فعالیت در عرصه موسیقی هنوز موفق نشدم تا تحت پوشش بیمه قرار بگیرم، از بی مهری مسئولان شهرستان گلایه کرد و اظهارداشت: اگر فضایی برای آموزش موسیقی مقامی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد شود، به طور قطع شاهد رشد این هنر وحفظ و ماندگاری موسیقی خواهیم بود.
او که دستی هم در ساخت ساز دارد و تاکنون بیش از ۲ هزار ساز ساخته است، به نقش انجمن موسیقی در تحول در عرصه اشاره کرد و تامین اعتبار مورد نیاز انجمن را برای تحقق این مهم اثرگذار دانست.
این گزارش حاکی است، سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر در خراسان شمالی با اجرای۲۴ گروه و ۵ تک نواز استان از امشب در مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد آغاز به کار می‌کند و تا بیست و هفتم ماه جاری ادامه دارد.
لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=6767

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰