تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
10
قزاقی و بی آبی

روستای قزاقی اسفراین تشنه حمایت مسئولان

  • کد خبر : 549
  • 29 مهر 1400 - 0:17
روستای قزاقی اسفراین تشنه حمایت مسئولان
مردم روستای قزاقی از توابع شهرستان اسفراین به مدت ۵ سال است که با تنش آب شرب مواجه اند. به گفته مردم روستای قزاقی تا کنون هیچ اقدامی از سوی شرکت آب و فاضلاب استان و یا شهرستان برای رفع مشکل آب مردم این روستا انجام نشده است.

به “گزارش “پارتیان امروز” قزاقی روستایی از توابع بخش مرکزی و در شمال  شرقی شهرستان اسفراین از خراسان شمالی است و  بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰ جمعیت این روستا ۳۰۶ نفر یعنی حدود ۸۱ خانوار گزارش شده است.

با موقعیتی که این روستا دارا می باشد خود می تواند یکی از بخش های مهم طبیعت گردی و گردشگری روستایی در اسفراین محسوب شود و برای توسعه گردشگری در این روستا به همت مسئولین شهرستان جهت توسعه زیر ساخت های لازم از جمله آب شرب نیاز است.

مردم روستای قزاقی از توابع شهرستان اسفراین به مدت ۵ سال است که با تنش آب شرب مواجه اند. به گفته مردم روستای قزاقی تا کنون هیچ اقدامی از سوی شرکت آب و فاضلاب استان و یا شهرستان برای رفع مشکل آب شرب مردم این روستا انجام نشده است.

هر چند مشکل آب روستای قزاقی توسط مردم، شورا و دهیار به گوش متولیان امر رسیده است ولی تاکنون پاسخ مناسبی از سوی مسئولان به مردم این روستا داده نشده و تنها پاسخ را نداشتن اعتبار بیان نموده اند.

وقتی از سوی مسئولان امر اقدامی صورت نگرفت مردم خود وارد عمل شده و با هزینه خود اقدام به حفاری چاه و لوله کشی نموده اند اما با توجه به اینکه حفر چاه نیاز به کارشناسی های لازم دارد اقدام مردم قزافی مشکلاتی از جمله هدر رفت آب و همچنین استخراج آب نامطلوب و دارای املاح را در بر داشته است.

مردم این روستا از مسئولان امر خواستار رفع مشکل آب شرب این روستا هستند.

 

 

 

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=549

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰