تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
7
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در نشست با اصحاب رسانه استان:

آغاز به کار ۱۲۰ دوره قرآنی /ثبت تاریخ شفاهی دفاع مقدس از نیازهای کشور و خراسان شمالی / دبیرخانه ملی مسابقات قرآن بین دوره های قرآن خانگی در خراسان شمالی

  • کد خبر : 7423
  • 10 خرداد 1403 - 15:44
آغاز به کار ۱۲۰ دوره قرآنی /ثبت تاریخ شفاهی دفاع مقدس از نیازهای کشور و خراسان شمالی / دبیرخانه ملی مسابقات قرآن بین دوره های قرآن خانگی در خراسان شمالی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در جمع اصحاب رسانه استان که با هدف تشریح و تبیین برنامه های قرارگاه شهید آوینی برگزار شده بود با توجه به وجود ۳۸ هزار رزمنده ۸ سال دفاع مقدس در استان بر ثبت تاریخ شفاهی این رزمندگان تاکید کرد.

به گزارش پارتیان امروز ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در جمع اصحاب رسانه استان که با هدف تشریح و تبیین برنامه های قرارگاه شهید آوینی برگزار شده بود با توجه به وجود ۳۸ هزار رزمنده ۸ سال دفاع مقدس در استان بر ثبت تاریخ شفاهی این رزمندگان تاکید و گفت: در طرح قرارگاه شهید آوینی تاریخ شفاهی رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس توسط ده کانون تخصصی که شناسایی شده اند جمع آوری و‌ منتج به تولید محتوی رسانه ای خواهد شد

وی همچنین با اشاره سنت دیرینه ایرانیان در برگزاری جلسات خانگی قرآن از طرح خانه های نور در استان نیز خبر داد و برخی از آسیب ها ی موجود در جامعه را نتیجه بیگانگی جوانان با قرآن دانست که منشا آن هم از خانه هاست که اگر جلسات و دوره های خانگی قرآن تقویت شود ،می تواند منشا تربیت و تحول در جامعه باشد که در همین راستا هدف گذاری ۳۰۰ دوره خانگی قرآن را در استان انجام داده آیم.

وی با اشاره به نقش مساجد به عنوان مراکز فرماندهی تمدن اسلامی گفت:ما مرکز فرماندهی تمدن اسلامی که مسجد است را از دست داده آیم و یا به حداقل کارکرد آن رسیده آیم و وقتی مسجد محله و جامعه را مدیریت نکند شاهد اتفاقات بدی در جامعه خواهیم بود.

صادقی بیان داشت مساجدی که باید ۲۴ ساعته فعال باشد تبدیل به نمازخانه شده است و این یک آسیب در حوزه مسجد است که در طرح قرارگاه شهید آوینی مسجد به کارکرد اصلی خود باز خواهد گشت.

وی طرح خانه های نور را پیوندی بین خانه ها و مسجد دانست و از وجود ۶۰ پایگاه قرآنی خبر داد و اظهار داشت در این طرح هر پایگاه قرآنی محله خود را مدیریت خواهد کرد.

دبیرخانه ملی مسابقات قرآن بین دوره های قرآن خانگی در خراسان شمالی

صادقی با اشاره به اینکه دبیرخانه ملی مسابقات قرآن بین دوره های قرآن خانگی به استان خراسان شمالی واگذار شده است از برگزاری اولین دوره این مسابقات در استان خراسان شمالی در سال جاری خبر داد.

در این مراسم همچنین از قرارگاه فضای مجازی«صفیر» از سلسله طرح های قرارگاه شهید آوینی رونمایی شد. قرارگاه فضای مجازی«صفیر» با رویکرد آموزش و رصد و تولید و انتشار اخبار با بهره گیری از ظرفیت تولیدات مردمی در حوزه انتشار و شناسایی افراد فعال دارای شبکه ای اجتماعی، اقدام به انتشار تولیدات در فضای مجازی خواهد کرد.

 

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=7423

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰