تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
7

توضیحات شهردار بجنورد به اعضای شورای شهر

  • کد خبر : 3505
  • 03 اسفند 1401 - 12:21
توضیحات شهردار بجنورد به اعضای شورای شهر
پارتیان امروز- شهردار بجنورد : برای احداث سفره خانه سنتی با توجه به قرار گرفتن در حریم درجه یک فضای اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری هرگونه عملیات ساخت و ساز و گود برداری در این مکان با توجه به استعلام از اداره کل متبوع ممنوع می باشد.

به گزارش پارتیان امروز؛ اعظم السادات افشین فر رئیس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد در نود و پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد که با حضور اعضای شورای شهر ، شهردار و اصحاب رسانه استان برگزار شد در نطق پیش از دستور ضمن گلایه از قرارداد های عمرانی در حوزه آسفالت و لکه گیری سطح شهر گفت :  در سال گذشته قرارداد با پیمانکار آسفالت بر مبنای وزن انجام شده بود که داری ابهاماتی بود که ضمن تذکر از طریق دستگاه های نظارتی پیگیری شد و امسال نیز قرارداد نیز مجددا بصورت وزنی با پیمانکار بسته شده که باعث عدم رعایت استانداردها و کیفیت مطلوب می باشد که هم نیازمند نظارت بیشتر و هم انتظار داشتیم این نکته مجددا تکرار نگردد.

عضو شورای اسلامی شهر در ادامه با اشاره به عملیات عمرانی در چهاراه مخابرات جهت سنگ فرش و پیاده راه سازی گفت: این پروژه در جلسات کمیسیون مربوطه و شورا طرح نگردیده و اجرای آن باعث اعتراض شهروندان شده است.

مهدی معلم عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر نیز  با اشاره به طرح دو سوال در جلسه گذشته در خصوص طرح توجیهی ، تامین پارکینگ ، مصوبه شورای اسلامی شهر ، پروانه ساختمانی ، طرح تفصیلی و تغییر کاربری برای احداث سفره خانه سنتی در جنب بیمارستان امام رضا (ع) و بازارچه میوه و تره بار در پارکینگ اختصاصی شهرداری منطقه یک خواستار پاسخ شهردار و رای گیری در این خصوص شدکه ۴ نفر از اعضای شهر شهردار را همراهی نکردند.

مهندس جواد حمیدی راوری شهردار بجنورد نیز در پاسخ به سوالات مطرح شده توسط اعضای شورای شهر گفت : برای احداث سفره خانه سنتی با توجه به قرار گرفتن در حریم درجه یک فضای میراث و گردشگری و ممنوع بودن هرگونه عملیات ساخت و ساز و گود برداری در این مکان از اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان استعلام و مجوز گرفته شده است که با توجه به اینکه ملک بعنوان عرصه رها شده بود در راستای اهداف شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری جهت درآمدزایی با سازه های موقت و بدون عملیات ساختمانی با کاربری گردشگری و تفریحی این سفره خانه احداث و به بهره برداری رسیده است.

شهردار بجنورد با اشاره به موقت بودن این طرح افزود : سازه های این مجموعه موقت بوده و تغییر کاربری در نقشه طرح تفصیلی شهر صورت نگرفته است و امکان بازگشت به کاربری اولیه را در هر زمان داردکه نیازمند طرح توجیهی نیز نمی باشد.

حمیدی راوری اظهار داشت : این پروژه از سازه های سبک و موقت استفاده شده است و نیاز به ارجاع به سازمان نظام مهندسی نمی باشد و هیچ گونه دستورالعملی در این خصوص موجود نیست.

وی با اشاره به عرض معابر اطراف ملک استفاده پارکینگ حاشیه برای این پروژه را مقدور بیان داشت و گفت این مجموعه بصورت موقت و فاقد نقشه ساختمانی می باشد که فرایند صدور پروانه احداث بنا و مجوز ساخت بصورت درون سازمانی انجام شده است.

شهردار بجنورد همچنین گفت چنانچه روند این موضوع دچار مشکل بوده همه اعضای شورای اسلامی شهر در جریان این بنا بوده اند و برای این مهم نیز بارها در کمیسیون مربوطه روند اصلاح بودجه صورت گرفته است.

شهردار بجنورد در خصوص  در ادامه گفت : دفتر فنی حوزه معاونت فنی و امور زیربنائی شهرداری دارای مهندسین ذیصلاح با مدارک عالی و دارای پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی می باشند که این امر هرگونه نیاز ارسال نقشه ساختمانی به سازمان نظام مهندسی را منتفی می کند.

ایشان در ادامه و در پاسخ به سوال احداث بازار روز میوه و تره بار نیز گفت : این ملک با کاربری پارکینگ اختصاصی برای شهرداری منطقه یک می باشد که با توجه به تامین پارکینگ در فضای شمالی ساختمان شهرداری منطقه و در جهت رفاه حال شهروندان جهت ایجاد بازار روز میوه و تره بار اعتباری در نظر گرفته شده و همچنین اصلاح بودجه نیز امسال صورت گرفته است.

ایشان در ادامه بیان داشت : این پروژه جنبه عمومی داشته و در راستای اهداف شورای اسلامی شهر و شهرداری بجنورد برای رفاه حال ، دسترسی آسان و عرضه با قیمت های مناسب برای شهروندان انجام گرفته است.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=3505

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰