تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
2
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی در نشست خبری با اصحاب رسانه

یکی از ارکان توانمند سازی، ارتقای سطح فرهنگی خانواده است/ رشد صدردصدی تسهیلات کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی

  • کد خبر : 3561
  • 13 اسفند 1401 - 16:41
یکی از ارکان توانمند سازی، ارتقای سطح فرهنگی خانواده است/ رشد صدردصدی تسهیلات کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی
پارتیان امروز- مهدی الهی راد از رشد صدردصدی تسهیلات این نهاد در  سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته 250 میلیارد تومان تسهیلات به مدد جویان تحت پوشش این نهاد پرداخت و در سال جاری 500 میلیارد تومان تسهیلات به مدد جویان پرداخت شد.

به گزارش پارتیان امروز؛ مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: یکی از ارکان توانمند سازی ارتقای سطح فرهنگی خانواده است.

مهدی الهی راد از رشد صدردصدی تسهیلات این نهاد در  سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به مدد جویان تحت پوشش این نهاد پرداخت و در سال جاری  ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به مدد جویان پرداخت شد.

وی با اشاره به اشتغال ۳۶۰ نفر از مدد جویان این نهاد افزود: ۹۰ درصد تعهدات این نهاد در خصوص ایجاد اشتغال در سال جاری تحقق یافته است و نهاد کمیته امدد  نیز برای اشتغال این افراد درحوزه کاریابی مبلغ یک میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان پرداخت نموده است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی خراسان شمالی با اشاره به نقش آموزش در توانمند سازی مدد جویان بیان داشت: سه هزار ۶۷۹ نفر از مدد جویان این نهاد از آموزش های مهارتی که توسط این نهاد برگزار شده است بهره مند شده اند.
الهی راد از اجرای طرح راهبران شغلی با حضور اساتید برجسته دانشگاه در راستای ایجاد اشتغال گفت: ۵۰ راهبر فعال در استان در ۵ رسته شغلی فعال می باشند.

وی در راستای تسهیل کار مدد جویان و حفظ کرامت مدد جویان از راه اندازی سامانه جامع هوشمند سها به آدرس اینترنتی  soha.emdad.ir  خبر داد و گفت: مدد جویان می توانند با مراجعه به این سامانه از خدمات ارائه شده توسط این نهاد به صورت غیر حضوری بهره مند گردند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی ارائه تسهیلات خرید ۳۵ دستگاه تراکتور، نصب و آماده سازی ۹۷ دستگاه پنل خورشیدی ، حمایت از هزار و پانصد و ده بیمار صعب العلاج به مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان ، پرداخت اجاره مسکن سه هزار و ۶۲۲ خانوار به مبلغ ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، تامین ۸۵۸ جهیزیه با اعتبار هر جهیزیه ۳۰ میلیون تومان ، توزیع ۱۶۲۵ دستگاه بخاری به مبلغ سه میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان ، بررسی و پیگیری  ۴۵ هزار نامه سفر ریس جمهور به استان و پرداخت ۱۵  میلیارد تومان به متقاضیان واجد شرایط، تهیه هزار و ۲۲۵ آبگرمکن به مبلغ سه میلیارد و ۱۴۲ میلیون تومان، تخفیف اشتراک آب برق و گاز مدد جویان به مبلغ سه میلیارد و ۸۵۴ میلیون تومان را از جمله حمایت های این نهاد در سال جاری از مدد جویان اعلام نمود.

الهی راد همچنین با توجه به افزایش مشارکت های مردمی در سال جاری نسبت به سال گذشته اظهار داشت:تاکنون ۹ میلیارد تومان مشارکت های مردمی در استان جمع آوری گردیده است که نسبت به سال گذشته ۸ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به طرح ایتام در استان گفت: هیچ فرزند یتیم بدون حامی در استان نداریم و تمام فرزندان یتیم و بدون سرپرست تحت حمایت و دارای حامی هستند.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=3561

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰