تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
7

اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی تفاهم نامه همکاری منعقد مینمایند

  • کد خبر : 2440
  • 05 شهریور 1401 - 1:24
اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی تفاهم نامه همکاری منعقد مینمایند
پارتیان امروز- در راستای بهره مندی از ظرفیت های اداره کل تبلیغات اسلامی و همکاری با ائمه جمعه استان به منظور تشکیل ، توسعه و تقویت بخش تعاون ، نشست هم اندیشی با مدیران تبلیغات اسلامی در محل دفتر مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی برگزار شد.
به گزارش پارتیان امروز ؛ مهدی اسلام خواه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:  مکتب اسلام دارای نظام اقتصادی خاص خود است و در این مکتب بر تعاون و همکاری متقابل تاکید فراوان شده و در امور اقتصادی و اجتماعی تعاون یک اصل اساسی پذیرفته شده است.
وی گفت : پس از انقلاب اسلامی به همت شهید بهشتی و در روند  تصویب قانون اساسی، بخش تعاون  در اصول ۴۳ و ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از ارکان سه گانه اقتصاد کشور و در کنار دو بخش دولتی و خصوصی پذیرفته شده است .
اسلام خواه اظهار داشت: در همین راستا شرایط اقتصادی کشور با توجه به اهداف سند چشم انداز نظام و برنامه های پنج ساله، لزوم شناسایی و استفاده از ظرفیت های مذهبی در جهت ترویج فرهنگ تعاون و تقویت اقتصاد مردمی نمایان می شود و باید بعنوان یکی از اصول اولیه و مهم ترویج فرهنگ تعاون از این ظرفیت ها استفاده نمود.
در پایان مقرر گردید ضمن انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با اداره کل تبلیغات اسلامی ، اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به منظور ترویج فرهنگ تعاون و آشنایی با قوانین مطروحه این بخش  نسبت به برگزاری دوره های آموزشی قوانین و مقررات بخش تعاون برای ائمه محترم جمعه استان اقدام نماید.
لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=2440

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰