تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
8
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی:

از برنامه های اشتغال زا برای بهبودیافتگان مواد مخدر حمایت می کنیم/افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی کارگاههای آموزش پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی

  • کد خبر : 1888
  • 08 تیر 1401 - 20:18
از  برنامه های اشتغال زا برای  بهبودیافتگان مواد مخدر حمایت می کنیم/افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی کارگاههای آموزش پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی
پارتیان امروز- برگزاری جشنواره نه به اعتیاد با حضور کارافرینان، خیرین و سمن های استان خراسان شمالی با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

به گزارش پارتیان امروز؛ مدیر کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی خراسان شمالی با اهمیت پیشگیری از اعتیاد و عدم گرایش به مواد مخدر گفت: احیاء انسان و حفظ اشتغال آیندگان وابسته به شناخت درست از موضوع اعتیادمی باشد ، که این مهم با مطالعه و ارتقاء سطح علمی در جامعه می تواند تاثیرات مثبت ایجاد نماید.

وی همچنین خواستار پیگیری مستمر برنامه های ترویجی و تدوین و بروزرسانی آنها در جهت بازداری جامعه از اعتیاد و عدم برگشت مجدد افراد به سمت این معضل شد.

مهدی اسلام خواه با بیان اینکه از هر برنامه ای در جهت ایجاد اشتغال بهبود یافتگان حمایت خواهیم کرد افزود: با توجه به پتانسیل های موجود در استان ، و استفاده از ظرفیت مراکز حرفه آموزی و پرداخت تسهیلات اشتغال زا با سود اندک به جامعه هدف می توان راهبرد مثبتی در راستای کاهش اعتیاد ایجاد کرد.

در این نشست از چند نفر از کارگران بهبود یافته از دامن مواد مخدر در سطح استان تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی کارگاههای آموزش پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی

مهدی اسلام خواه تلاش در زمینه حفظ اشتغال و ایجاد اشتغال پایدار و  آموزش سبک و سیاق زندگی سالم بصورت تخصصی در بین جامعه هدف را،از برنامه های مهم این اداره کل در سال جاری اعلام نمود.

وی گفت:  با توجه به اثر بخشی و بهره وری کارگاههای آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد، این اداره کل با برگزاری ۱۱ کارگاه آموزشی از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه موجب افزایش ۱۱۰ درصدی برگزاری کارگاه های آموزشی شده است.

اسلام خواه بیان نمود: این اداره کل در راستای تحقق شعار سال با استفاده از ظرفیت های علمی استان در دانشگاه ها، آموزش و پرورش و سایر دستگاههای مرتبط در جهت ارتقاء سطح علمی و ریشه کنی آسیب های اجتماعی تاکنون برای بیش از ۲۴۸ نفر ساعت آموزشی رایگان برگزار نموده است.

وی از کارفرمایان واحدهای فعال در سطح استان خواست تا با همکاری هر چه بیشتر در برگزاری این کارگاهها ، نسبت به ریشه کنی آسیب های اجتماعی اقدام نمایند.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=1888

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰