تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
2

استاندار خراسان شمالی؛ پارک علم و فناوری محور رشد و توسعه است

  • کد خبر : 5660
  • 19 مهر 1402 - 22:37
استاندار خراسان شمالی؛  پارک علم و فناوری محور رشد و توسعه است

به گزارش پارتیان امروز ؛استاندار خراسان شمالی نوزدهم مهرماه در بازدید از پارک علم و فناوری استان گفت : پارک علم و فناوری با حضور شرکت های دانش بنیان و فناور و جمعی از نخبگان یکی از محورهای مهم رشد و توسعه استان تلقی می شود. دکتر محمدرضا حسین نژاد به توفیقات پارک علم و فناوری […]

به گزارش پارتیان امروز ؛استاندار خراسان شمالی نوزدهم مهرماه در بازدید از پارک علم و فناوری استان گفت : پارک علم و فناوری با حضور شرکت های دانش بنیان و فناور و جمعی از نخبگان یکی از محورهای مهم رشد و توسعه استان تلقی می شود.

دکتر محمدرضا حسین نژاد به توفیقات پارک علم و فناوری در سال گذشته اشاره کرد و افزود: ارتقای جایگاه پارک علم و فناوری به سطح دو، افزایش صادرات از سوی شرکت های فناور و دانش بنیان از مهم ترین توفیقات این پارک است.

رئیس مجمع نمایندگان اشاره به ارزش قانون جهش تولید دانش بنیان، حمایت از شرکت های فعال تاکید کرد دکتر محمد وحیدی، رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به موفقیت های واحدهای فناور، نوآور و دانش بنیان استان این امر را نشان از وجود نیروهای مستعد و توانمند در استان دانستند و اظهار کردند: قانون جهش تولید دانش بنیان توسط کمیسیون آموزش اتفاق افتاد که گام بزرگی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان فعال کشور بوده است و در سال گذشته گردش مالی این شرکت‌ها ۵۵۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

رشد ۲ برابری اشتغال واحدهای فناور، نوآور و شرکت های دانش بنیان رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی در ادامه گفت: واحدهای فناور، نوآور و شرکت های دانش بنیان در سال گذشته ۲ برابر شغل ایجاد کرده‌اند و این مهم در حال افزایش است.

وی خاطرنشان کرد: معاونت علمی ریاست جمهوری از طرح های بزرگ و تاثیر گذار در استان ها حمایت می کند که در این راستا از دستگاه ها و سازمان ها و همچنین نخبگان می خواهیم طرح های خود را در این راستا ارایه دهند.

در ادامه، استاندار خراسان شمالی و هیات همراه در آئینی ساختمان تحقیق و توسعه شرکت گلچین فوم را افتتاح نمودند.

همچنین در حاشیه این افتتاحیه حاضرین اعم از استاندار، نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی ، معاون هماهنگی امور اقتصادی استان، رئیس و جمعی از کارکنان پارک علم و فناوری استان، و … از نمایشگاه محصولات صادراتی واحدهای فناور، نوآور و دانش بنیان بازدید کردند.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=5660

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰