تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
6
رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی

استان خراسان شمالی در مصرف آب بالاتر از الگوی کشوری /۳۵ درصد مردم استان الگوی مصرف را رعایت نمی کنند/ استحصال سالانه ۸۵ میلیون متر مکعب آب شرب در استان

  • کد خبر : 7598
  • 23 خرداد 1403 - 15:12
استان خراسان شمالی در مصرف آب بالاتر از الگوی کشوری /۳۵ درصد مردم استان الگوی مصرف را رعایت نمی کنند/ استحصال سالانه ۸۵ میلیون متر مکعب آب شرب در استان
مهندس عطایی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان از استحصال سالانه 85 میلیون متر مکعب آب شرب در استان خبر داد.

به گزارش پارتیان امروز، مهندس عطایی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با توجه به استحصال ۸۵ میلیون متر مکعب آب شرب در استان توسط ۱۶۰‌حلقه چاه، قنات چشمه و ۳ سد شیرین دره، بازو شیروان و بیدواز اسفراین گفت: این حجم آب شرب  استحصال شده ،  تصفیه و بعد از ذخیره سازی در ۳۶۰ باب مخزن به حجم  ۳۰۰ هزار متر مکعب توسط خطوط انتقال به طول  ۷۵۰۰ کیلومتر در بین ۲۶ شهر استان و ۷۵۰ پارچه آبادی با اشتراک ۳۸۰ هزار و جمعیت ۹۰۰ هزار نفری توسط شرکت آب و فاضلاب استان توزیع می شود.

عطایی افزود:پساب تولیدی منازل در ۴ شهر شیروان بجنورد، اسفراین و آشخانه جمع آوری و پس از انتقال تصفیه مجددا به محیط پذیرنده جهت مصرف بر می گردد.

وی برای پایدار ماندن سیستم آبرسانی با توجه به افزایش جمعیت و کاهش منابع آبی در استان گفت: برای ایجاد این تعادل نیاز به اجرای پروژه های بسیاری است که باید توسط کارشناسان برای کیفیت بخشی مصرف آب شرب تحقیقات و بررسی‌های بسیاری صورت و در نتیجه این پروژه های برای استحصال آب شرب با کیفیت به سرانجام برسد.

عطایی پروژه پلنگ دره در بجنورد با ۸ حلقه چاه را یکی از پروژه های مهم آب شرب دانست و افزود: این پروژه با ۲۹ کیلومتر خط انتقال و ۲ باب مخزن و یک ایستگاه پمپاژ و یک مخزن ده هزار متر مکعبی که در گلستان شهر می باشد از جمله پروژه های مهم بجنورد می باشد.

وی با اشاره به اهمیت آبرسانی به روستاهای استان اظهار داشت با تمام پتانسیل برای تسریع در آب رسانی به روستاها از ظرفیت خیرین و قرارگاه امام حسن علیه السلام سپاه جواد الائمه و دهیاری ها استفاده نموده ایم.

عطایی ۴ پروژه بزرگ پرسه سو، کهنه جلگه زیدر سرانی و پایین دست شیرین دره را از جمله پروژه های بزرگ قرارگاه امام حسن علیه السلام نام برد.

وی با توجه به وجود مشکلات و تنش های آبی در روستاهای استان از آبرسانی ۸۵ روستا استان با تانکر خبر و از رفع مشکل آبی ۵۰ روستای استان توسط پدر آب رسان کشور اکبر ابراهیمی با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان خبر داد.

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با توجه به اهمیت مدیریت تقاضا و مصرف با بیان اینکه الگوی مصرف آب در استان خراسان شمالی بالاست از مشترکین خواست تا با رعایت الگوی مصرف شرکت آب و فاضلاب را در آبرسانی به روستاهای استان یاری نمایند.

عطایی با بیان اینکه الگوی مصرف آب در دیگر نقاط کشور مختلف است الگوی مصرف مشهد را برای هر خانوار ۱۲ متر مکعب و در استان خراسان شمالی را ۱۵ متر مکعب عنوان نمود و از عدم رعایت ۳۵ درصد مشترکین از الگوی مصرف آب در استان خبر داد و با اشاره به نقش مهم رسانه از اصحاب رسانه های استان خواست تا نسبت به اطلاع رسانی در رعایت الگوی مصرف آب شرکت آب و فاضلاب را یاری نمایند.

 

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=7598

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰