تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
5
رئیس شورای اطلاع رسانی خراسان شمالی:

اطلاع رسانی موجب امید آفرینی در جامعه است

  • کد خبر : 4330
  • 29 خرداد 1402 - 9:17
اطلاع رسانی موجب امید آفرینی در جامعه است
پارتیان امروز- استاندار خراسان شمالی در نشست شورای اطلاع رسانی، از اطلاع رسانی خدمات دولت برای مدیران دستگاه های اجرایی، به عنوان یک تکلیف یاد کرد.

به گزارش پارتیان امروز ، استاندار خراسان شمالی در نشست شورای اطلاع رسانی، از اطلاع رسانی خدمات دولت برای مدیران دستگاه های اجرایی، به عنوان یک تکلیف یاد کرد.

محمد رضا حسین نژاد با یادآوری اینکه مردم از اقدامات دولت مطلع نیستند ، اطلاع رسانی را موجب امیدآفرینی جامعه دانست .

استاندار خراسان شمالی با اهمیت خواندن شورای اطلاع رسانی و عملکرد دشمنان و معاندین برای تضعیف انقلاب وظیفه شورای اطلاع رسانی را مهم عنوان و افزود: شورای اطلاع رسانی باید سعی نماید عملکرد دولت را به خوبی در جامعه تبیین نماید.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان نوع اطلاع رسانی را مهم دانست و با تاکید بر اینکه باید در تمام موضوعات اطلاع رسانی انجام شود بیان داشت: در اطلاع رسانی ها سعی شود جنبه ایجابی پر رنگ تر از جنبه انتقادی بیان گردد.

حسین نژاد با تاکید بر نقد سازنده خطاب به مدیران اجرایی گفت ادبیات گفتمانی مدیران باید به گونه ای باشد که  موجب ناامیدی مردم نگردد و اگر انتقادی هم صورت می گیرد باید به گونه ای باشد که هم سازنده و هم و امید آفرین باشد.

وی در بخش دیگر سخنانش به اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در اسفندماه امسال اشاره کرد و افزود: مشارکت ، سلامت ، امنیت و رقابت، چهار مولفه ای که باید بر اساس آن انتخابات برگزار شود، همچون حلقه های به هم پیوسته هستند که همدیگر را تقویت می کنند و توجه همزمان به همه آنها اهمیت دارد .

سه نفر از مدیران استانی برای شرکت در فرآیند رقابت انتخاباتی استعفا داده اند

حسن ناهیدی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی نیز با توجه به برگزاری انتخابات در سال جاری گفت:دولت از مردم و برای مردم است و حضور حداکثری مردم در انتخابات برای دولت مهم است.

ناهیدی یکی از رویدادهای مهم سال جاری را انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری دانست و افزود: همیشه انتخابات مهم بوده و هر سال مهم تر از سال های قبل خواهد بود؛ چرا که دشمنان به تناسب میزانی که از عمر انقلاب می گذرد تلاش بیشتری برای انحراف و براندازی انقلاب می نمایند.

وی یکی از مسیرها‌ در تغییر نظام حاکمیت ها و حکومت ها را  بسترهای انتخاباتی دانست و افزود: برخی از کشورهای ابرقدرت به دنبال این هستند تا بتوانند اراده خودشان را از مسیر ملت بر دولت ها تحمیل نمایند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استان انتخابات را نماد جمهوریت دانست و افزود:  یکی از ویژگی های جمهوری اسلامی ایران نسبت به سلطنت بحث جمهوریت و انتخابات مردمی است.

وی هدف دشمن را هدف قرار دادن نتایج انتخابات و مشارکت مردم دانست و بیان داشت: دشمن به دنبال این است که ابتدا انتخابات در ایران برگزار نشود و یا اگر برگزار هم شد نتیجه و هدف شوم آنها پذیرفته شود.

ناهیدی با تاکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات  مشارکت را حضور حداکثری تمام اقشار کشور دانست و اظهار داشت منظور از مشارکت حضور تمام اقشار و اصناف کشور می باشد.

وی از استعفای ۳ نفر از مدیران استانی جهت حضور در انتخابات را مطابق ماده ۲۹ قانون انتخابات خبر داد و افزود در استان تا کنون ۳ استعفا جهت حضور در انتخابات سال جاری ثبت شده است.

 

 اهتمام جدی دستگاههای اجرایی بر ضرورت تهیه پیوست رسانه ای پیش از اجرای برنامه های وطرح ها ملی

تقی صادقی دبیر شورای اطلاع رسانی استان  با توجه به مصوبه هیات وزیران از دستگاههای اجرایی خواست تا در تهیه پیوست رسانه ای پیش از اجرای برنامه ها و طرح های ملی و تصمیم های کلان اقدام نمایند.

صادقی با بیان اینکه قانون گذار دستگاههای اجرایی را مکلف به اجرای این مصوبه نموده است گفت: تا کنون دستگاههای اجرایی اهتمام لازم را به اجرای این مصوبه نداشته اند و ابراز امیدواری نمود در شورای برنامه ریزی،  سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بر اجرای این مصوبه دقت نظر داشته باشد.

وی از برگزاری جشنواره روایتگران پیشرفت در استان خبر داد و گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر روایت پیشرفت های انقلاب ، جشنواره روایتگران پیشرفت با محوریت تولیدات روابط‌عمومی ها و رسانه های استان برگزار خواهد شد.

دبیر شورای اطلاع رسانی استان با اهمیت خواندن بیان عملکرد دولت در جامعه، از برگزاری تور رسانه ای برای پوشش خدمات دولت ویژه اصحاب رسانه در استان توسط شورای اطلاع رسانی خبر داد و گفت: در این تور چند روزه رسانه های استان با عملکرد و خدمات دولت به جامعه آشنا و نسبت به انعکاس آن ها در راستای امید آفرینی در جامعه اقدام خواهند کرد.

 

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=4330

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰