تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
4
خراسان شمالی در هفتمین جشنواره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران با ارائه 75 طرح حضور یافته است.

اعلام حضور خراسان شمالی با ۷۵ طرح در هفتمین جشنواره پایتخت کتاب

  • کد خبر : 225
  • 21 مرداد 1400 - 23:14
اعلام حضور خراسان شمالی با ۷۵ طرح در هفتمین جشنواره پایتخت کتاب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پارتیان امروز ، معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، گفت: خراسان شمالی در هفتمین جشنواره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران با ارائه ۷۵ طرح حضور یافته است. رضا رضایی افزود: پیش از این بجنورد، ۲ دوره به عنوان نامزد پایتخت کتاب ایران معرفی شده […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پارتیان امروز ، معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، گفت: خراسان شمالی در هفتمین جشنواره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران با ارائه ۷۵ طرح حضور یافته است.

رضا رضایی افزود: پیش از این بجنورد، ۲ دوره به عنوان نامزد پایتخت کتاب ایران معرفی شده بود و در این دوره نیز با ارائه ۷۵ طرح در این جشنواره شرکت کرده است.

وی در خصوص پراکندگی طرح های ارسالی گفت: بجنورد با ۳۵ طرح، فاروج با ۱۰ طرح، تیتکانلو با ۵ طرح، گرمه با ۶ طرح و شیروان با ۱۹ طرح در هفتمین جشنواره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران شرکت کرده‌اند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی تصریح کرد: این طرح‌ها شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌ها، برنامه‌های خلاقانه ترویج کتابخوانی اعم از فضاسازی، توسعه زیرساخت‌های مطالعه، محافل کتابخوانی، توسعه باشگاه‌های کتابخوانی، مسابقات کتابخوانی و راه‌اندازی ایستگاه‌های خلاقانه است.

وی با تاکید بر گسترش و توسعه فرهنگ در تمام بخش‌های مختلف جامعه، ایجاد فضای بیشتر فرهنگی‌ در بخش‌های مختلف صنعتی، اقتصادی و… کشور، ترویج غیرمستقیم آینده ‌نگری و برنامه‌ریزی در حوزه فرهنگ، حمایت از ایده‌های نو و ابتکاری در حوزه کتاب، تمرکززدایی از برنامه‌های حوزه فرهنگ و تقویت عدالت فرهنگی، ترویج کتاب‌خوانی و طراحی برنامه‌های جذاب و مردم‌ پسند در حوزه کتاب را از اهداف شکل‌گیری طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران بیان کرد.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=225

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰