تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
9

ثبت نام ۱۷ هزار زائر در سامانه سماح/ فراهم کردن تمهیدات براى سفر ایمن زائران اربعین حسینى و مشهد مقدس

  • کد خبر : 2516
  • 11 شهریور 1401 - 19:14
ثبت نام ۱۷ هزار زائر در سامانه سماح/ فراهم کردن تمهیدات براى سفر ایمن زائران اربعین حسینى و مشهد مقدس
پارتیان امروز-  در جلسه شوراى ادارى و جلسه هماهنگی اربعین حسینی اداره كل راهدارى و حمل و نقل جاده اى خراسان شمالى كه با حضور روساى ستادى و شهرستانى اين اداره كل برگزار شد، فراهم كردن تمهيدات براى سفر ايمن زائران اربعين حسينى و مشهد مقدس مورد تاكيد قرار گرفت

به گزارش پارتیان امروز، سرپرست این اداره کل  گفت: با توجه به پیش رو بودن اربعین حسینى همچنین پیاده روى زائران امام رضا (ع) به سوى مشهد مقدس باید تمهیدات لازم در محورهاى استان به نحو احسن انجام شود.

محمد مشترى افزود: در این خصوص باید مواردى از جمله بازسازى حریم، تابلو و علائم، مسیرهاى حرکت زائران پیاده و اتوبوس ها بررسى و کم و کسرى ها برطرف شود.

وى با تاکید بر نظارت بر شرکت های حمل و نقل اظهار کرد: بر شرکت هاى حمل و نقل مسافرى نیز باید نظارت و کمیسیون تخلفات برگزار شود تا در این ایام مشکلى ایجاد نشود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهدارى و حمل و نقل جاده اى استان نیز با اشاره به گردهمایى بزرگ شیعیان در اربعین حسینى تصریح کرد: تمامى ناوگان حمل و نقل عمومى باید در اختیار زائران باشد ضمن این که در هر یک از اداره هاى شهرستان ها یک رابط حمل و نقل منتخب شده است.

سعید سبحانى با بیان این که صورت وضعیت دربستى در این ایام ممنوع است، افزود: از ۱۵ ماه جارى صورت وضعیت فقط به روز فروخته مى شود.

وى از ثبت نام ۱۷ هزار زائر در سامانه سماح خبر داد که از این تعداد ۱۰ هزار نفر ثبت نام خود را قطعى کرده اند و گفت: با توجه به این که استان در مسیر پیاده روى زائران مشهد مقدس در ایام شهادت امام رضا (ع) قرار دارد باید سمت چپ محور از جنگل گلستان تا انتهاى حوزه استحفاظى فاروج، تیغ زنى انجام شود.

وى بر افزایش گشت زنى در این ایام تاکید کرد و هدایت کردن زائران پیاده در مسیر درست، رعایت حریم جاده از سوى موکبان صلواتى، جلوگیرى از تردد زائران پیاده در هنگام غروب و نصب بنر در مسیر حرکت زائران را از جمله اقداماتى عنوان کرد که باید مورد توجه باشد.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=2516

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰