تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
1

در جلسه کمیسیون اجرایی آیین نامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی خراسان شمالی تاکید شد؛ ضرورت توجه به ایمن سازی نقاط حادثه‌خیز و اصلاح دوربرگردان ها

  • کد خبر : 5372
  • 04 مهر 1402 - 22:42
در جلسه کمیسیون اجرایی آیین نامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی خراسان شمالی تاکید شد؛ ضرورت توجه به ایمن سازی نقاط حادثه‌خیز و اصلاح دوربرگردان ها

دوربرگردان‌های غیر اصولی و نقاط پرحادثه در شهرها یکی از عوامل ایجاد حادثه‌های ترافیکی و تشدید آن هستند که در صورت نبود توجه به اصلاح آن‌ها می‌توانند سلامت و جان رانندگان بسیاری را به خطر بیندازد که در هشتمین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی بر اجرا و ایمن سازی […]

دوربرگردان‌های غیر اصولی و نقاط پرحادثه در شهرها یکی از عوامل ایجاد حادثه‌های ترافیکی و تشدید آن هستند که در صورت نبود توجه به اصلاح آن‌ها می‌توانند سلامت و جان رانندگان بسیاری را به خطر بیندازد که در هشتمین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی بر اجرا و ایمن سازی این نقاط پرحادثه (دوربرگردان ها و بریدگی های جاده ای) در استان تاکید شد.

به گزارش پارتیان امروز، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی در هشتمین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی با اشاره به نقاط پرحادثه استان گفت: با توجه به مشکلات و خطرات بسیار زیاد مسیر بجنورد به باباامان که زمان کافی به راننده برای کاهش سرعت نمی دهد باید دور برگردان این مسیر پرحادثه رفع گردد.

مهدی رشیدی بر اولویت قرار دادن ایمنی راه ها و بررسی کارشناسی و رفع نقاط حادثه‌خیز توسط دستگاه های اجرایی متولی استان تاکید کرد و گفت: امیدواریم با انجام اقدامات لازم شاهد کاهش تصادفات جاده ای باشیم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی نیز در این جلسه با اشاره به ورود سه میلیون و ۱۵ هزار و ۴۳۷ خودرو طی سه ماه تابستان سال جاری به استان گفت: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته که تعداد دو میلیون و ۷۳۰ هزار و ۳۷۳ خودرو ثبت شد، ۱۰ درصد افزایش یافته است.

محمد مشتری، همچنین تردد خروجی استان طی سه ماهه تابستان ۱۴۰۲، دو میلیون و ۹۶۷ هزار و ۴۷۸ خودرو برشمرد و اظهار داشت: این تعداد خودرو ثبت شده نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش داشت.

وی در خصوص ماندگاری وسایل نقلیه در استان نیز بیان داشت: براساس اطلاعات ثبت شده، ۱۸ درصد وسایل نقلیه بیشتر ازدو روز در استان ماندگار بودند.

وی افزود: بر اساس اطلاعات پلاک های ثبت شده در دوربین های پلاک خوان در سه ماهه تابستان حدود یک میلیون و ۲۷۴ هزار و ۳۶۷ پلاک خودرو در محورهای برون شهری استان رویت شده است که از این تعداد پلاک ها حدود یک میلیون و ۱۷۹ هزار و ۲۰۸ پلاک مربوط به وسایل نقلیه شخصی بوده است.

مشتری بیشترین تردد روزانه در سه ماهه تابستان را محور بجنورد – شیروان و بالعکس عنوان کرد و گفت: همچنین محور چمن بید به جنگل گلستان (چشمه خان) و بالعکس (رباط قره بیل) دارای بیشترین تردد و محور صفی آباد – گراتی و بالعکس و جاجرم – امیرآباد و بالعکس کمترین تردد در این مدت بودند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: براساس اطلاعات ثبت شده، محور آشخانه -چمن بید و فاروج – شیروان و بجنورد – شیروان (سیساب) دارای بیشترین سرعت متوسط در سه ماهه اخیر بودند.

مشتری بیشترین تردد وسایل نقلیه در تابستان سال جاری در استان از خراسان رضوی ۲۴ درصد، استان گلستان هفت درصد و استان تهران شش درصد دانست.

این مسئول در ادامه شمار خودروهای ورودی و خروجی استان در اربعین سال جاری (۱۵الی ۱۷ شهریور ماه۱۴۰۲) به ترتیب ۱۲۱ هزار و ۲۹۰ خودرو و ۱۱۳ هزار و ۶۲۱ خودرو برشمرد و گفت: تعداد خودرو های ورودی در مدت زمان یاد شده نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۱۲ درصد افزایش و تعداد خروجی خودروها در این مدت در مقایسه با سال قبل آن ۲۰ درصد افزایش داشت.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=5372

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰