تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
3
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی:

رسانه ها نقش ناظر و مطالبه گری را دارند/ رسانه باید حرفه ای باشد و حرفه ای عمل نماید

  • کد خبر : 4724
  • 19 مرداد 1402 - 20:33
رسانه ها نقش ناظر و مطالبه گری را دارند/ رسانه باید حرفه ای باشد و حرفه ای عمل نماید
پارتیان امروز- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی: زمانی که کار رسانه برای بیان حقیقت و هدایت باشد تمام سختی ها به شیرینی تبدیل می شوند.

به گزارش پارتیان امروز , تقی صادقی که به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار در برخی از دفاتر رسانه های استان حاضر شد با توجه به سخت بودن کار خبرنگاری و رسانه ای گفت:زمانی که کار رسانه برای بیان حقیقت و هدایت باشد تمام سختی ها به شیرینی تبدیل می شوند.

وی حرفه ای بودن رسانه را مهم دانست و افزود:سیاسی و یا حزب بودن مهم نیست بلکه حرفه ای بودن ، حرفه ای عمل کردن و نگاه درست و حسینی رسانه در بیان حقایق و هدایت گری مهم است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی بر ضرورت رسانه در دنیا تاکید کرد و بیان داشت اگر رسانه نباشد دنیا به هم می خورد.
وی با توجه به کم بودن رسانه های استان نسبت به استان های دیگر کشور بیان داشت : اگر چه از نظر تعداد رسانه های استان کم هستند اما از نظر کیفیت و سلامت از جمله رسانه های برتر کشور هستند.
صادقی اظهار داشت : در تعریف جهانی رسانه ها که نقش ناظر و هدایت و مطالبه گری دارند نباید وابسته به دولت ها و یا احزاب دولتی باشند. که اگر اینگونه باشد استقلال رسانه خدشه دار خواهد شد.
وی به نقش مهم رسانه ها در توسعه و تقویت بنگاه های اقتصادی در جهان اشاره کرد و گفت: در ایران بنگاه های اقتصادی هنوز به قدرت رسانه ها در تقویت و پیشرفت خود متوجه نشده اند و به رسانه ها تزئینی نگاه کرده و نپذیرفته اند که رسانه ها تا چه حد می توانند به تولید بنگاه های اقتصادی کمک نمایند.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=4724

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰