تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
6
سرپرست معاونت سیاسی و  امنیتی استانداری خراسان شمالی

برای بازگشایی مدارس در شرایط قرمز تابع دستورات و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کروناهستیم

  • کد خبر : 650
  • 18 آبان 1400 - 1:45
برای بازگشایی مدارس در شرایط قرمز تابع دستورات و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کروناهستیم
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در هجدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان تاکید کرد: برای بازگشایی مدارس در شرایط قرمز تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت هستیم.

به گزارش ” پارتیان امروز”   سرپرست معاونت سیاسی و  امنیتی استانداری خراسان شمالی در هجدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان تاکید کرد:برای بازگشایی مدارس در شرایط قرمز تابع دستورات و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت هستیم.

روح الله حسین پور با اشاره به نقش مهم رسانه ها در اطلاع رسانی گفت: دستگاههای اجرایی دارای دو بعد نرم افزاری و سخت افزاری می باشند و روابط عمومی ها و رسانه ها دارای بعد نرم افزاری بوده که می توانند با اطلاع رسانی دقیق و به موقع در کاهش هزینه ها به دولت کمک نمایند.

وی با اشاره به داشتن اتاق فکر هوشمند برای هر رسانه ای افزود: اگر رسانه ها دارای اتاق فکر هوشمند باشد می تواند حتی بر شبکه های مجازی که غیر قابل تسلط هستند  نیز مسلط شوند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان نیز با اشاره به قرمز بودن دو شهرستان گرمه و جاجرم از کاهش فوتی ها در این دو شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به پوشش جعیت بالای ۸۰ درصد در این دو شهرستان به تزریق واکسیناسیون، خوشبختانه آمار فوتی ها در این دو شهرستان با کاهش روبرو بوده است.

دکتر سید جواد پور نقی  روند واکسیناسیون در استان را نسبت به نرم کشوری مطلوب ارزیابی و افزود: در استان خراسان شمالی پوشش واکسیناسیون در دوز اول ۸۵ درصد و در دوز دوم ۵۸ درصد برای افراد ۱۲ سال به بالاست، در حالی که میانگین کشوری در دوز اول  ۸۰ درصد و در دوز دوم ۵۷ درصد می باشد.

وی خواستار همراهی اهالی رسانه ها برای اطلاع رسانی برای افزایش پوشش واکسیناسیون شد و بیان کرد: تزریق دو دوز واکسن به معنای ایمنی کامل نیست و باید پروتکل ها نیز بهتر و بیشتر رعایت شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص تزریق دوز سوم واکسن کرونا نیز تصریح کرد: افراد بالای ۶۰ سال و بیماران قلبی که از واکسن های غیر فعال شامل سینو فارم- برکت-و بهارات استفاده نموده اند حتما ۴ ماه بعد از نوبت دوم اقدام به تزریق واکسن دوز سوم نمایند. و کسانی که واکسن های فعال از قبیل  آسترازینکا و  اسپوتنیک  را تزریق نموده اند فعلا نیازی به تزریق نوبت دوم نمی باشد و در افرادی که که کادر پزشکی هستند و یا افراد دارای بیماری زمینه ای هستند  شش ماه پس از نوبت دوم واکسن یاداور تزریق خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز تهیه طرح های گرافیکی، موشن گرافی و تیزر و هم افزایی شکل گرفته از سوی رسانه ها برای نشر داده ها و مباحث علمی از سوی کانال اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی استان را از اقدامات مطلوب در زمینه اطلاع رسانی به مردم استان در خصوص رعایت پروتکل ها و ترغیب به تزریق واکسن عنوان نمود.

حسین فرخنده با طرح دستور کار اطلاع رسانی در خصوص بازگشایی مدارس خواستار رسیدن به ادبیات واحد در اطلاع رسانی در زمینه بازگشایی مدارس به منظور پرهیز از سردرگمی والدین و بلاتکلیفی دانش آموزان شد و با توجه به پایین بودن میزان واکسیناسیون در روستا و نرسیدن به کف تزریق  واکسن بر بهره گیری از ظرفیت  دهیاری ها برای اطلاع رسانی بیشتر  تاکید کرد.

وی هم چنین با توجه به این که بر اساس ماده ۳۷ قانون احکام توسعه کشور دستگاه ها ملزم هستند یک درصد از اعتبارات هزینه ای خود را به جز فصل  یک و ۶ به مباحث فرهنگی و اطلاع رسانی در حوزه تخصصی خود بپردازند.

 

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=650

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰