تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
8
رئیس جمهور در نشت خبری خراسان شمالی:

صندوق‌های عدالت و پیشرفت در استان‌ها برای ایجاد اشتغال و رفع محرومیت ایجاد می‌شود/ ۱۱۹ مصوبه با اعتبار بسیار بالا برای خراسان شمالی 

  • کد خبر : 1873
  • 02 تیر 1401 - 22:04
صندوق‌های عدالت و پیشرفت در استان‌ها برای ایجاد اشتغال و رفع محرومیت ایجاد می‌شود/ ۱۱۹ مصوبه با اعتبار بسیار بالا برای خراسان شمالی 
پارتیان امروز- رییس جمهور با بیان اینکه بودجه‌ای خاص برای استان‌ها قرار داده‌ایم، گفت: برای اولین بار در کشور، صندوق عدالت و پیشرفت در هر استان زیر نظر استاندار ایجاد شده است که بودجه آن از درآمد استان تامین شده و هزینه آن نیز برای بخش‌های مختلف از جمله اشتغال و رفع محرومیت هزینه خواهد شد.

به گزارش پارتیان امروز، آیت الله سید ابراهیم رییسی عصر پنجشنبه در نشست با خبرنگاران استان خراسان شمالی گفت: پتروشیمی خراسان  با وجود اینکه سال‌ها فعالیت دارد اما هنوز فاز دوم آن عملیاتی نشده است.

وی با تاکید بر اتمام فاز دوم پتروشیمی تا پایان سال و تامین اعتبار برای اتمام این فاز افزود: هم اینک در پتروشیمی یکهزار و ۲۰۰ نفر مشغول به کار هستند که با اجرایی شدن فاز دوم به سه برابر حدود سه هزار نفر خواهد رسید.

آیت الله رییس همچنین از استفاده آب شرب و کشاورزی در بخش صنعت در پتروشیمی خراسان انتقاد کرد و گفت: باید آب موجود در استان مدیریت شود که از مسئولان این مجتمع تولیدی می خواهیم تا پایان سال این طرح را به پایان برسانند.

رییس جمهور بر استفاده از پساب در صنایع تاکید کرد و اظهار داشت: متاسفانه این آب ، آب شرب است و این در حالی است که ما کمبود آب را داریم و باید کمبود آب را مدیریت کرد و از مدیران قول گرفتم که تا پایان سال این مشکل را مرتفع نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر تامین خوراک گاز پتروشیمی نیز تاکید کرد و افزود: در این مورد نیز اقداماتی انجام شده است.

آیت الله رییسی با توجه به استعداد مردم این استان در صنایع دستی بر ایجاد بازارچه دائمی برای فروش محصولات تولید فعالان بخش صنایع دستی به ویژه زنان صنعت‌گر تاکید کرد و  از استاندار خراسان شمالی خواست  که سریعا مکان هایی مناسب در اختیار این بخش قرار دهد و حتی ظرفیت ایجاد این بازارچه ها را در شهرستان های استان نیز فراهم نمایند تا از ورود سود به جیب دلالان جلوگیری و این سود به دست خود فعالان صنایع دستی برسد.

رییس جمهور به مرز ۳۰۰ کیلومتری مشترک استان خراسان شمالی با کشور ترکمنستان نیز اشاره کرد و با توجه به استقبال کشور ترکمنستان در خصوص روابط تجاری با ایران گفت: این بازارچه ها باید در استان خراسان شمالی،رضوی، گلستان و حتی مازندران فعال شود.

وی با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور ترکمنستان به ایران، گفت: علاوه بر قرار دادهای ملی، حتی با برخی از استان ها نیز تفاهمنامه هایی امضا شد تا با آنان ارتباط تجاری برقرار شود.

آیت الله رییس همچنین به احداث راه آهن مشهد- بجنورد – گرگان تاکید کرد و افزود: ساخت آن سال ها مطرح بوده اما به نتیجه نرسیده است.

رییس جمهوری به ظرفیت های بیمارستانی استان خراسان شمالی نیز اشاره کرد و گفت: در بخشی از ظرفیت های درمانی، توقف بوده است که در این خصوص وزارتخانه مربوطه بازدیدهایی داشته است تا کارها دنبال شوند که بخشی از مصوبات سفر را نیز شامل می شود.

۱۱۹ مصوبه با اعتبار بسیار بالا برای خراسان شمالی 

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ۱۱۹ مصوبه برای استان با اعتبار بالا مصوب شد، اظهار داشت: اگر اعتبارات جذب شوند استان رشد خوبی خواهد داشت.

آیت الله رییسی با اشاره به رشد اقتصادی کشور، اظهار داشت: این رشد در  سال ۱۴۰۱ در گرو افزایش سرمایه گذاری و بهره وری است که هم اینک در بخش هایی نیز ورود پیدا کرده ایم که از جمله آنها تشکیل گروه های پیشران ، سوق دادن سرمایه بانک ها به سمت تولید،همسو و کنار هم قرار گرفتن نهادهای انقلاب اسلامی در حوزه سرمایه گذاری و ورود و میدان دادن به بخش خصوصی است.

رییس جمهور گفت: همچنین بانک ها نیز باید وارد عمل شوند تا تسهیلات به سوی تولید برود چرا که هرکجا به جز تولید برود سیل بنیان کن خواهد شد.

آیت الله رییسی بر کمک و حمایت نهادهای انقلاب اسلامی نیز تاکید کرد و اظهار داشت: برخی از نهادهای انقلاب اسلامی، توانمندی خوبی برای اجرا برخی از طرح ها را دارند و خوب نیز پای کار می آیند.

وی با تاکید بر میدان دادن به بخش خصوصی در دولت  گفت: بخش خصوصی نیز امکانات بسیار زیادی دارد که سرمایه و سود سرمایه گذاری آنها را تضمین خواهیم کرد و با ورود این بحش پروژه های نیمه تمام را به آنان خواهیم سپرد.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش گفت: ایجاد مسکن را قول داده ایم و در این استان در این راستا اقداماتی نیز انجام شده است.

آیت الله رییسی با بیان اینکه رفع بیکاری اولویت دولت است اظهار داشت: در این خصوص اقداماتی انجام شده است.

وی در خصوص نحوه تخصیص بودجه سال جاری گفت: تلاش کرده ایم که محور اجرای آن عدالت باشد و بنا را بر اساس اسناد و آمایش سرزمین گذاشته ایم که کجا ظرفیت توسعه وجود دارد و کجا محروم و غیر برخوردار است.

آیت الله رییسی در خصوص افزایش بهره وری در دستگاههای دولتی و کارمندی  گفت: نقش مدیریت اجرای سیاست ها است و در اجرای بهره وری یک سری مقاومت هایی در بدنه اداری دولت است که باید با این مقاومت ها برخورد کرد تا بهره وری افزایش پیدا کند و کار مردم انجام شود.

وی گفت: دستورالعمل هایی هم توسط سازمان اد اری استخدامی کشور در زمینه افزایش بهره وری به تمام دستگاه های اداری ابلاغ شده است.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=1873

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰