تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
5
مدیر عامل صندوق هنر تاکید کرد:

مصمم به تبدیل «هنرکارت» به مهمترین شناسه هویتی و رفاهی هنرمندان هستیم/ارائه انواع خدمات و تسهیلات ویژه با هنر کارت

  • کد خبر : 3754
  • 18 فروردین 1402 - 0:47
مصمم به تبدیل «هنرکارت» به مهمترین شناسه هویتی و رفاهی هنرمندان هستیم/ارائه انواع خدمات و تسهیلات ویژه با هنر کارت
پارتیان امروز-مديرعامل صندوق اعتباري هنر با اشاره به تصوير ذهني برخي اعضا از کاربرد «هنرکارت» ، به عنوان کارتي که فقط براي واريزي ها صادر شده است، از ارائه انواع خدمات، تسهيلات، تخفيفات و... با سطوح مختلف اين کارت شامل آبي، نقره اي، طلايي و پلاتينيوم خبر داد و تأکيد کرد: مصمم به تبديل" هنرکارت" به مهمترين شناسه هويتي، معيشتي و بهره مندي از مزاياي ويژه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در سراسر کشور هستيم.

به گزارش پارتیان امروز -به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پوراحمدی با تبریک سال نو و همچنین  فرارسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان به درگاه حق تعالی، با تشریح فلسفه ایجاد «هنرکارت» از آن به عنوان منحصربه‌فردترین کارت هویتی- بانکی یاد کرد و گفت: در حال حاضرشرکت هنرکارت بنیان ایرانیان با نام تجاری «هنرکارت» حدود ۹۰ هزار عضو دارد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه هدف از ایجاد و پایه گذاری این شرکت را ایجاد بستری برای یکپارچه سازی خدمات ارائه شده توسط صندوق اعتباری هنر به اصحاب فرهنگ،  هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت در سراسر کشور با ارائه کارتی هویتی و شناسایی به هنرمندان عنوان کرد و اظهار داشت: از آغاز صدور هنرکارت تا پایان سال ۱۴۰۱، قریب به ۹۰ هزارکارت چاپ و برای متقاضیان عضو صندوق در سراسر ایران ارسال شده است.
پوراحمدی خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۷ هزار هنرکارت صادر و ارسال شده است. همچنین طی این سال بیش از ۲۱ هزار هنرکارت فعال و بیش از دو هزار درخواست صدور مجدد هنرکارت نیز طی سال گذشته انجام گرفته که رقم هنرکارت صادره امروز به حدود ۹۰ هزار کارت رسیده است.
 شتاب صدور هنر کارت 
پور احمدی با ذکر این نکته که، ثبت نام و صدور هنرکارت برای هنرمندان هم اکنون نیز با شتاب ادامه دارد، مهمترین ویژگی این کارت را، ماهیت شناسایی و هویتی آن برای اهالی فرهنگ و هنر کشور دانست که با توجه به اطلاعات مندرج بر روی آن شامل نام، نام خانوادگی و زمینه فعالیت به فارسی و انگلیسی و تصویر افراد در بین اهالی هنر دارای امتیاز ویژه ای می باشد.
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر ادامه داد: هنرمندان گرامی می توانند پس از تکمیل عضویت خود در صندوق اعتباری هنر، اقدام به درخواست صدور هنرکارت کرده و از مزایای این کارت بهره مند شوند.
هنر کارت ارائه چندین خدمت ویژه/هنر کارت صرفاً برای واریز پول نیست
پوراحمدی درادامه سخنان خود از “هنرکارت” به عنوان یک شناسه هویتی مخصوص هنرمندان و دیگر اصحاب فرهنگ، رسانه و فعالان قرآن و عترت در سراسر کشور یاد و تصریح کرد: این کارت صرفاً برای واریز وجه نیست بلکه با رایزنی، پیگیری و مجموع اقدامات انجام گرفته امروز شاهد ارائه چندین خدمت ویژه توسط این کارت هستیم که نیاز است قشر فرهیخته فرهنگ، هنر و رسانه با تک تک آنها و دیگر خدماتی که در آینده نزدیک به آن اضافه می شود حتما آشنا شوند.
سطوح هنر کارت
رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر همچنین با اشاره به سطوح مختلف هنرکارت شامل آبی، نقره ای، طلایی و پلاتینیوم، اظهار داشت:  هنرمندان گرامی با دریافت هنرکارت از سطح آبی وارد این چرخه شده و با افزایش تراکنش ها و میزان موجودی حساب هنرکارت ایشان، امتیازاتی دریافت می کنند که امکان ارتقاء به سطح بالاتر و بهره مندی از درصدهای بیشتر بازگشت نقدی را برای ایشان فراهم می سازد.
پوراحمدی اضافه کرد: با تغییر سطح اعضا به سطوح نقره ای، طلایی و پلاتینیوم، نیازی به تغییر هنرکارت ها نیست.


ویژگی های هنرکارت در یک نگاه
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در بخش دیگری از سخنان خود به پیگیری های انجام گرفته برای لحاظ و در نظر گرفتن امتیازات مختلف برای دارندگان ” هنرکارت” اشاره کرد و گفت: سطوح تخفیفی هنرکارت با همکاری بانک آینده، تخفیفاتی را در قالب «بازگشت نقدی » به هنرمندان ارائه می نماید.
به گفته وی، درصد بازگشت نقدی بر اساس سطح کارت، هر هفته و بطور تجمیعی، در قالب مبلغی از خرید دارندگان این کارت به صورت نقد به حساب اعضا واریز می گردد.
پور احمدی تصریح کرد:  علاوه بر این، بیش از ۵۰۰ فروشگاه، رستوران، اقامتگاه، مرکز تفریحی و … طرف قرارداد نیز، بنا به سطح کارت، از ۵ تا ۸۰ درصداز مبلغ خرید دارنده هنر کارت را در قالب بازگشت نقدی به حساب ایشان واریز می شود که اعضا می توانند به منظور اطلاع از مراکز طرف قرارداد و درصدهای بازگشت نقدی هر سطح، به بخش «خدمات» در وب سایت www.honarcard.ir مراجعه نمایند.
 استفاده از شبکه گسترده بانکی
 وی در ادامه با تشریح دیگر ویژگی های  هنرکارت، گفت:  هنرکارت جزو معدود کارت های بانکی است که از سوی بانک مرکزی با چنین شرایطی اجازه چاپ پیدا کرده است. این کارت، علاوه بر ایجاد امکان استفاده از شبکه گسترده بانکی با استفاده از خدمات معمول یک کارت بانکی ، امتیازات ویژه دیگری نیز به جامعه فرهنگ و هنر کشور ارائه می نماید.
 عضویت در باشگاه هنرمندان
رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: باشگاه هنرمندان امکان نوینی است که ضمن ارائه خدمات متعارف رفاهی، تفریحی، درمانی، آموزشی و … ، به دنبال ایجاد ارزش افزوده و مزیت هایی برای خرید اهالی فرهنگ و هنر کشور است. اعضای هنرکارت از امکان بازگشت نقدی هر خرید (Cash Back) ، بهره مندی از تخفیفات ویژه خدمات مختلف از جمله خدمات درمانی، تفریحی، رفاهی، برگشت نقدی از ۵ تا ۸۰ درصداز مبلغ خرید در مراکز طرف قرارداد بنا به سطح هنرکارت، دریافت امتیاز از هر خرید در قالب ذخیره امتیاز باشگاه هنرمندان و پیشنهادات ویژه در رویدادهای مختلف و روزهای خاص نیز بهره مند شوند.
اعلام آمادگی صندوق هنر برای همکاری با همه  فعالان رسمی حوزه هنرمندان
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه صندوق اعتباری هنر و شرکت هنرکارت بنیان ایرانیان در راستای هدف تسهیل ارائه خدمات بهینه به اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی سراسرکشور و آمادگی لازم برای همکاری با سازمان ها و ارگان های مرتبط با اهالی فرهنگ و هنر، تشکل های رسمی فعال درحوزه هنرمندان را دارد، گفت: این سازمان ها در صورت تمایل می توانند از زیرساخت های وسیع این کارت منجمله مدیریت پایگاه داده، QR مندرج در پشت کارت و بسیاری پتانسیل های زیرساختی دیگر جهت مدیریت مراجعین هنرمند خود در اقدامات مختلف مانند پرداختی های متمرکز، مدیریت تردد در جشنواره ها و نمایشگاه ها، ارائه خدمات ویژه به تعداد مشخصی از دارندگان کارت و … بهره مند شوند.
 هنرمندان خواستارجدی بهره مندی از خدمات هنری و حمل و نقل شهری
مشارو وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: در تلاش هستیم تا بر مبنای موارد درخواستی مورد تأکید اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه که طی نظرسنجی عمومی صورت گرفته در سال ۱۴۰۱ متمرکز بر سه حوزه فروشگاه های زنجیره ای، سینما و تئاتر و موسیقی، و حمل و نقل شهری بوده است، اهدافی را پیش بگیریم که نهایتاً هنرکارت، به مهمترین کارت هویتی و معیشتی هر هنرمند مبدل گردد.
پوراحمدی افزود: در این راستا مذاکرات و جلسات متعددی با شرکت های مختلف برگزار شده که منجر به ارائه تخفیفات و مبالغ قابل توجهی از بازگشت نقدی به هنرکارت هر هنرمند در طی خرید از مراکز معرفی شده، گردیده است.
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر تاکید کرد: با عنایت به نتایج نظرسنجی از هنرمندان و همچنین بنا به میزان پیشرفت اقدامات در سال گذشته و انتظارات سال آتی، اهدافی را برای هنرکارت از جمله تسهیل و ترغیب استفاده هر هنرمند از هنرکارت خود در خریدهای روزمره و مایحتاج هنری(خریدهای حضوری وآنلاین) با تخفیفات ویژه در قالب «بازگشت نقدی»، درصد تخفیف، کمک هزینه خرید و … در نظر گرفتیم که با رایزنی و پیگیری های لازم تا حد امکان آنچه مدنظر است را جامه عمل بپوشانیم.
 پیگیری درخواست هنرمندان دستورکاری جدی سال ۱۴۰۲
رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در عین حال تأکید کرد: بدون تردید کاهش دغدغه های معیشتی، درمانی، تأمین نیازها و درخواست های فرهنگی و هنری هنرمندان و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از جمله استفاده از سینما، تئاتر، موسیقی و … را در اولویت و دستور کار این صندوق قرار داده و مسئولان صندوق اعتباری هنر و شرکت هنرکارت بنیان ایرانیان به عنوان زیر مجموعه این صندوق، از این پس نیز تمام تلاش و عزم جدی خود را برای حمایت و پشتیبانی از جامعه فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی سراسر کشور به‌کار می بندند تا بهترین ها را برای هنرمندان به عنوان قشر فرهیخته جامعه و همچنین اعضای این صندوق فراهم کند.
براساس این گزارش، اعضا و اصحاب فرهنگ، هنر ، رسانه و فعالان قرآنی دارای هنرکارت می توانند به منظور اطلاع دقیق از شرایط ارتقا هر سطح، به بخش «باشگاه هنرمندان» در وب سایت  www.honarcard.ir مراجعه نمایند.
لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=3754
  • نویسنده : زهره باقری
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر
  • 219 بازدید
  • بدون دیدگاه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰