تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
7

مهلت ارسال آثار به سوگواره ملی هنری عاشورا در خراسان شمالی تمدید شد

  • کد خبر : 4576
  • 03 مرداد 1402 - 10:29
مهلت ارسال آثار به سوگواره ملی هنری عاشورا در خراسان شمالی تمدید شد
پارتیان امروز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: مهلت شرکت در سوگواره ملی هنری عاشورا تا ۲۰ مردادماه جاری تمدید شد.

به گزارش پارتیان امروز ، «تقی صادقی» با اشاره به اینکه آخرین مهلت ارسال آثار به این سوگواره تا پایان تیرماه بود ، اظهار کرد: با توجه به درخواست های مکرر هنرمندان سراسر کشور مهلت ارسال آثار و شرکت در این سوگواره تا ۲۰ مردادماه تمدید شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی تصریح کرد: سوگواره ملی هنری عاشورا در دو بخش رقابتی (انفرادی و گروهی) و آموزشی برگزار خواهدشد.

«صادقی» به برگزاری کارگاه آموزشی موسیقی با حضور همه اعضای گروه های شرکت کننده اشاره کرد و افزود: در کارگاه آموزشی موسیقی با بهره مندی از اساتید مطرح کشور در خصوص آلات موسیقی ، مقامات و دستگاه های ایرانی در موسیقی مذهبی (تعزیه خوانی ) بحث و گفتگو خواهد شد و تمام شرکت کنندگان گواهی شرکت در کارگاه دریافت خواهند کرد .

وی همچنین به برگزاری کارگاه مجلس شبیه خوانی اشاره کرد و بیان داشت: هدف از برگزاری این کارگاه استفاده از ظرفیت اقتباس در متون ادبی و وقایع تاریخی( معاصر سازی ) ، نقش زبان در تعزیه و همچنین بازیابی شخصیت های دراماتیک واقع عاشورا در خلق مجلس شبیه خوانی می باشد.

«صادقی» اظهار داشت:هنرمندان تعزیه خوان در بخش رقابتی(انفرادی) و رقابتی (گروهی) از اجرای خود فیلم گرفته و تا ۲۰ مرداد ماه جاری به دبیرخانه سوگواره ملی هنری عاشورا ارسال کنند، فیلم های ارسالی به دبیرخانه نیازمند تصویربرداری حرفه ای نخواهند بود ضبط توسط گوشی همراه و کادر افقی مورد تایید خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: علاقمندان در بخش انفرادی، «اولیا خوان» گفتگو با ذوالفقار شبیه حضرت عباس (ع)،«زره پوشی حر» زره پوشی شبیه امام حسین (ع) ، «شقیا خوانی» زره پوشی شبیه شمر در تعزیه حر،زره پوشی شبیه حارث در تعزیه طفلان مسلم،ورود شمر به کربلا در تعزیه حضرت عباس (ع) و در بخش گروهی، «مجالس غریب»،«مجلس شهادت طفلان زینب (س)»، «مجلس شهادت وهب نصرانی»،«مجلس شهادت امام سجاد (ع)»،«مجلس بنی اسد»،«مجلس غارت خیمه گاه» و … به تولید اثر بپردازند و تا ۲۰ مردادماه جاری به دبیرخانه سوگواره ارسال کنند.

«صادقی» همچنین از برگزاری بخش عکس عاشورا، طراحی کتیبه و پرچم و طراحی لباس محرم را از بخش های رقابتی سوگواره ملی هنری عاشورا برشمرد و گفت: علاقمندان می توانند برای شرکت در این سه بخش با شماره ۰۵۸۳۲۲۴۴۱۱۵ تماس حاصل کنند.

وی خاطرنشان کرد: علاقمندان می توانند برای شرکت در این سوگواره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۵۸۳۲۲۴۴۱۱۵ تماس حاصل کنند و یا به آدرس khsh.farhang.gov.ir و roydadnkn.ir مراجعه و در فضای مجازی از طریق شماره ۰۹۱۵۹۸۴۳۸۸۱ در پیام رسان ایتا آثار خود را ارسال نمایند.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=4576

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰