تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
4
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی

میثاق نامه اهل تسنن بازنگری شد/روستاهای مهاجر فرست شناسایی می شوند

  • کد خبر : 703
  • 23 آبان 1400 - 9:40
میثاق نامه اهل تسنن بازنگری شد/روستاهای مهاجر فرست شناسایی می شوند
صادق اسپیدکار افزود: به منظور بررسی عوامل مهاجرت روستاییان به بافت های ناکارآمد شهری و همچنین اتخاذ راهکارها برای بهبود وضعیت زیستی ، روستاهای مهاجر فرست استان شناسایی خواهند شد.

به گزارش “پارتیان امروز” معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اعلام کاهش تصادفات گفت: نقاط حادثه خیز  توسط کارشناسان امر شناسایی و در شورای ترافیک مطرح و این نقاط رفع خواهند شد.

صادق اسپیدکار افزود: به منظور بررسی عوامل مهاجرت روستاییان به بافت های ناکارآمد شهری و همچنین اتخاذ راهکارها برای بهبود وضعیت زیستی ، روستاهای مهاجر فرست استان شناسایی خواهند شد.

وی با مهم شمردن مبدا و مقصد در بحث مهاجرت گفت: در بحث مهاجرت هم مبدا مهم است و هم مقصد و روستاهای مهاجر فرست باید شناسایی شده و با شناخت ظرفیت دستگاههای اداری جهت سرمایه گزاری و ایجاد اشتغال برای روستاییان از مهاجرت روستاییان به حواشی شهر جلوگیری شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی همچنین از عقد میثاق نامه میان دادگستری و علمای اهل سنت استان که در سال ۹۵  در ۱۵ ماده میان دادگستری و علمای اهل تسنن استان  منعقد شده بود خبر داد و افزود: این میثاق نامه در راستای  کاهش آسیب های اجتماعی برای جامعه اهل تسنن استان  در سال ۱۳۹۵ تهیه شد ولی مجددا مورد بازنگری قرار گرفت که در تنظیم اخیر آن مفاد از ۱۵ ماده به ۳۵ ماده افزایش یافته و به زودی در ۵۰۰ نسخه منتشر خواهد شد.

این مسئول بیان داشت در شش ماهه اول سال جاری ۲ هزار ۱۹۳ پرونده دعاوی  خانوادگی به مراکز مشاوره دادگستری ارجاع که از این تعداد هزار و ۹۹۸ پرونده آن مختومه و ۳۴۱ پرونده به سازش منجر شده است.

وی با توصیه به آموزش مهارت و کنترل خشم از طرح بررسی خشونت در استان خبر داد و گفت: در شهرهایی که رتبه میزان خشونت بالایی داشته اند با همکاری دستگاههای اجرایی و دهیاری ها اقدام به برگزاری دوره های آموزشی جهت مهارت و کنترل خشم نموده ایم .

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همچنین از کاهش اطاله رسیدگی به پرونده ها در دستگاه قضای استان خبر داد و  ارجاع مردم به دستگاه  قضا را نشانه مقبولیت و اعتماد مردم به این دستگاه دانست.

وی همچنین از رفع مشکلات پروژ ه های  مسکن مهر کاراک ایستا ، مسکن مهر خیرین و پروژه الماس خبر داد و گفت: در سفرمقام عالی دستگاه قضا به استان این پرونده ها به دستگاه قضایی استان ارجاع و در نهایت با ورود دستگاه قضا مشکلات این پروژه ها مرتفع گردید.

 

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=703

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰