تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ 23 ذو القعدة 1445 Thursday, 30 May , 2024
4

هفته تعاون گرامیداشت نقش مشارکت اجتماعی در بدنه دولت و اقتصاد است

  • کد خبر : 2447
  • 07 شهریور 1401 - 15:00
هفته تعاون گرامیداشت نقش مشارکت اجتماعی در بدنه دولت و اقتصاد است
پارتیان امروز- در اولین روز از هفته گرامیداشت تعاون و ارج نهادن به مشارکت های اجتماعی رئیس و اعضای شورای هماهنگی دستگاههای زیر مجموعه وزارت متبوع به اتفاق جمعی از تعاون گران استان با حضور در دفتر استاندار خراسان شمالی با وی دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش پارتیان امروز ؛ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اقتصاد تعاون اقتصاد مردمی است  و با حفظ ارزش های اخلاقی انضباط مالی در اقتصاد ملی با این روش حاصل خواهد شد.

دکتر مهدی اسلام خواه تصریح کرد: با تعاون توانمندی های افراد  در سایه همدلی در جامعه حاکم و ابتکار و نوآوری شکوفا می شود .

وی خاطر نشان کرد: این اداره کل با ارتباط مستمری که با نهادهای علمی در سطح استان و خارج از استان برقرار نموده است در نظر دارد مسیر شرکت های تعاونی را در مسیر دانش بنیان شدن تسهیل نماید.

اسلام خواه با اعلام اینکه در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی یک معاونت ویژه جهت رسیدگی به مسائل شرکت های تعاونی فعالیت می کند گفت: تعیین تکلیف شرکت های تعاونی از طریق حسابرسی و نظم مالی در جهت پیشگیری از زیان اعضاء در دستور کار می باشد.

وی خطاب به استاندار خراسان شمالی گفت: با توجه به اینکه این استان مرز مشترک با کشور ترکمنستان دارد وجود یک بازارچه مرزی در صادرات محصولات و واردات مواد اولیه شرکت های تعاونی می تواند نقش ارزنده ای در اقتصاد ایفا نماید.

عبدالرضا حسین نژاد استاندار خراسان شمالی در خاتمه گفت: شرکت های تعاونی نقش ارزنده ای در یکپارچه سازی توانمندی ها و سرمایه ها در ایجاد شغل و رفاه اجتماعی دارند.

وی با بیان اینکه موضوع تعاونی هم در اصل ۴۴ قانون اساسی و هم در سیاست کلی نظام مورد تاکید است ، افزود: برای رشد اقتصاد باید از حالت تصدی گری دولت خارج شد اما سرمایه های خرد به تنهایی نمی توانند ایفای نقش کنند لذا در قالب تعاونی ها می توان موجبات رونق تولید را فراهم کرد.

دکتر حسین نژاد با تاکید بر اینکه تعاونی ها می توانند کارهای عظیمی را انجام دهند ، تصریح کرد: حوزه نظارت و حسابرسی بر تعاونی ها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد  زیرا تعاونی ها در راستای چابک سازی و کوچک سازی دولت حرکت می کنند.

وی با اشاره به اینکه باید به تعاونی ها بها دهیم، افزود: با توجه به شعار سال بهتر است تا تعاونی ها به سمت دانش بنیان شدن نیز سوق پیدا کنند.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=2447

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰