تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
2

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی

  • کد خبر : 5379
  • 05 مهر 1402 - 12:33
پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی

تقی صادقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در پیامی به مناسبت برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین المللی آیینی و سنتی؛ جهان معاصر را جهان انسان مدرن و سرگشته ، جهان رسانه و تبلیغ و جهان آرامشی چون سراب نزدیک اما بی نهایت دور دانست. به گزارش پارتیان امروز در متن پیام […]

تقی صادقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در پیامی به مناسبت برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین المللی آیینی و سنتی؛ جهان معاصر را جهان انسان مدرن و سرگشته ، جهان رسانه و تبلیغ و جهان آرامشی چون سراب نزدیک اما بی نهایت دور دانست.

به گزارش پارتیان امروز در متن پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی آمده است:

«جهان معاصر ، جهان انسان مدرن و سرگشته در هیاهوست . جهان رسانه و تبلیغ ، جهان آرامشی چون سراب نزدیک اما بی نهایت دور .

فطرت انسان هرگز تنیده در سرعت زندگی معاصر به آرامش نخواهد رسید مگر با لحظه ای درنگ .

دمی مجال برای تازه کردن نفس ، برای دمیدن روح به چهره خسته زندگی.

آیین ها و سنت ها چون عصاره فرهنگ و تمدن از پس سال ها تاریخ ، راه خود را از مسیر زندگی انسان گذر می دهند تا مجالی باشند برای اندیشیدن به جوهره انسانیت .

در جهانی که هر فرصتی تهدیدی است برای تهی شدن از اصل و هویت ، نگاه مهربان آیین و سنت ها می تواند اصالت زندگی را روحی دوباره بخشد .

از این رو برگزاری جشنواره نمایش های آئینی و سنتی فرصت مغتنمی ست برای عرضه میراث گذشتگان در زیباترین ظرف خالق یکتای هستی چرا که آنچه انسان امروز بیش از هر زمانی به آن نیاز دارد بازگشت به سرچشمه ها ست . سرچشمه های جوشان آیین ، فرهنگ و سنت برای رسیدن به حقیقت زندگی .

حال با امید به تحقق این مهم میزبان بخشی از آثار هنرمندان نمایش کشور دراستان خراسان شمالی خواهیم بود. استانی که فخر می فروشد به آیین و سنت بی بدیلش که چون ستاره ای بر تارک هنر ایران زمین می درخشد.»

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=5379

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰