تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
4

پیام وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی به یازدهمین جشنواره ملی عکس رضوی

  • کد خبر : 1698
  • 11 خرداد 1401 - 10:28
پیام وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی به یازدهمین جشنواره ملی عکس رضوی
پارتیان امروز-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به یازدهمین جشنواره ملی عکس رضوی به میزبانی استان خراسان شمالی پیامی صادر کرد.

به گزارش پارتیان امروز، در متن پیام « محمد مهدی اسماعیلی» آمده است:

«هنر، فضیلت ذهن های ژرف اندیش و قریحه های بی آلایشی است که پا بر صحیفۀ گیتی می نهند تا بارِ امانت را به درک و فهم بر دوش کشند و شایستۀ «فتبار کَ اللَّهُ أَحسنُ الخالقین» باقی بمانند. در این میان،  «تصویر» و  هنر ناب و پر جاذبۀ «عکاسی»، جایگاه ویژه ای در تعمیق اندیشه و تفکر رهایی بخشِ انسان دارد، چرا که حاصل دریافت هنرمندان را در زیباترین قاب های ماندگار و دل نشین ترین پیام ها قرار می دهد.

برگزاری یازدهمین جشنوارۀ ملی عکس رضوی به میزبانی استان خراسان شمالی و تحت لوای سبز خسرو اقلیمِ طوس، حضرت شمس الشموس علی این موسی الرضا(علیه السلام) که آموزه ها و سیرۀ فرهنگی و عملی آن حضرت، ارزشمندترین سرمایۀ معنوی و روشنی بخشِ قلب های موُمنان است، در راستای گرامیداشت فرهنگ ناب و انسان ساز رضوی و تولید آثار تصویریِ ملهم از خط مشی اخلاقی و روحانی حضرت امام رضا(علیه السلام) گام بر می دارد.

این جشنواره، جلوه ای از توانمندی عکاسان در تبلور فرهنگ منّور رضوی و اشاعۀ آن از دریچۀ دوربین است و نقش و سهمی بسزا در آشنایی عموم با سیره، شخصیت، سلوک، زندگی، ولادت و شهادت آن امامِ همام داراست، زیرا بر آن است که عشق به امام رئوف را در پرتو آرمان شهر رضوی به فرهنگی جهانی بدل سازد.

این رویداد هنری، حرکتی سترگ در مسیرتوان افزایی مردمی است که جعرافیایی به وسعت ایران اسلامی را در بر دارد؛ تلاشی مقدس که سرتاسر ایران را به زیب و زینت نام زیبای حضرتش آراسته و همتش، تحقّق هنر دینی و معرفت رضوی را از قاب دوربین به تصویر کشیده، از این رو شایسته است بیش از گذشته به آن توجه شود.

با قدردانی از تلاش دست اندرکاران این جشنواره، به ویژه داوران و مجریان آن در باب الرّضای خراسان شمالی، توفیق روز افزون همۀ عزیزان را در سایه الطاف و توجهات حضرت ثامن ثامن الحُجج (علیه آلافُ التّحِیّهِ وَالثّناءِ) از درگاه خداوند متعال خواهانم»

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=1698

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰