تاریخ : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳ 6 محرم 1446 Friday, 12 July , 2024
4

کاهش آمار طلاق در خراسان شمالی/کاهش سن خودکشی در خراسان شمالی

  • کد خبر : 6956
  • 27 اسفند 1402 - 8:11
کاهش آمار طلاق در خراسان شمالی/کاهش سن خودکشی در خراسان شمالی
حجت السلام والمسلمسین یوسفی معاون قضایی رییس کل دادگستری در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم خراسان شمالی در نشست با اصحاب رسانه استان از کاهش طلاق در استان خبر داد.
به گزارش پارتیان امروز، حجت السلام والمسلمسین یوسفی معاون قضایی رییس کل دادگستری در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم خراسان شمالی در نشست با اصحاب رسانه استان از کاهش طلاق در استان خبر داد.
معاون قضایی رییس کل دادگستری در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم خراسان شمالی گفت: در سال گذشته ۸۵۹ طلاق ثبت شد که در سال جاری این آمار با کاهش ۲۶ و یک دهم درصد به ۶۳۵ نفر رسیده است. وی افزود: طلاق به درخواست زوج در سال گذشته ۳۰۴ فقره و امسال نیز ۲۱۱ فقره که ۳۰ و شش دهم درصد کاهش طلاق به درخواست زوج را در استان شاهد بوده ایم.
یوسفی همچنین از کاهش ۳۶ و ۹ درهم درصد طلاق به درخواست زوجه در سال جاری نسبت به مشابه سال قبل خبر داد و اظهار داشت: آمار طلاق به درخواست زوجه در سال گذشته هزار و ۴۸ پرونده و در سال جاری ۹۱۳ پرونده وجود داشته است.
وی مجموع پرونده های خانواده در استان با ۳۵ عنوان در سال گذشته را دوازده هزار و ۹۳۱ پرونده و در سال جاری یازده هزار و ۲۳۲ فقره پرونده اعلام نمود.
یوسفی به ۵۰ برنامه مصوب در حال اجرا در این معاونت اشاره و از تشکیل ستاد مقاومتی با هدف پیشگیری از تعطیلی کارگاهای تولیدی خبر داد و گفت: در این ستاد از تعطیلی ۲۴ واحد تولیدی با حفظ اشتغال ۱۵۰ نیروی کار جلوگیری و همچنین ۴ واحد تولیدی با ایجاد اشتغال ۸۵ نفر احیا شده است.
 معاون قضایی رییس کل دادگستری در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با توجه به اهمیت پیشگیری از سرقت از ایجاد شهرک ضایعاتی ها در محل ینگه قلعه خبر داد و بیان داشت: با ورود دستگاه قضا به این موضوع مقرر شد زمینی توسط راه و شهرسازی برای ایجاد این شهرک اختصاص پیدا نماید که این زمین هم با پیگیری های دستگاه قضا توسط راه و شهرسازی به شهرداری جهت تامین زیر ساخت ها و تحویل به اصناف انجام شده است.
وی از پلمپ ۱۲ مراکز ضایعاتی بدون مجوز و همچنین افرادی که جدیدا به صورت دستی مجوز گرفته اند هم اشاره ای داشت و افزود: تنها افرادی که از قبل دارای مجوز از اصناف بوده و یا از سامانه تسهیل مشاغل اقدام به دریافت مجوز نموده اند مجاز به فعالیت می باشند.
کاهش سن خودکشی در استان
یوسفی به کاهش سن خودکشی در استان هم اشاره ای کرد و افزود: سن خودکشی در استان رو به کاهش است، که با تشکیل ستادی این موضوع به صورت جدی مورد پیگیری است.
یوسفی از اجرایی شدن طرح گروه صلح و سازش به برکت ماه مبارک رمضان در مساجد فعال استان خبر داد و گفت: در تمامی مساجد فعال استان با نظارت امام جماعت و هماهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی، گروه صلح و سازش، با هدف جلوگیری از ورود افراد به شورای حل اختلاف و دادگستری ها تشکیل خواهد شد.
خبرنگار: مهدی کریمی
لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=6956

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰