تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
3

۱۰ اثر به مرحله نهایی جشنواره تئاترخراسان شمالی راه یافت

  • کد خبر : 2926
  • 30 آبان 1401 - 11:08
۱۰ اثر به مرحله نهایی جشنواره تئاترخراسان شمالی راه یافت
پارتیان امروز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: ۱۰ اثر نمایشی به مرحله نهایی هفدهمین جشنواره تئاتر استان راه یافت.

به گزارش پارتیان امروز، تقی صادقی درنشست خبری ودرجمع خبرنگاران اظهارداشت: در مجموع ۲۹ اثر نمایشی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که ۱۸ اثر برگزیده شد و پس از بازبینی و رای هیات داوران ۱۰ اثر به مرحله نهایی راه یافت.

وی گفت:هفدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان شمالی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و مشارکت انجمن هنرهای نمایشی استان و دبیری مسعود مرواری از اول تا سوم آذرماه سال جاری در پلاتو شمس بجنورد برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول  با اشاره به اینکه مراسم پایانی این جشنواره در سوم آذرماه سال جاری در بجنورد برگزار خواهد شد تصریح کرد: در نهایت ۲ اثر برگزیده در این مراسم معرفی می شود.

صادقی؛ «ارابه مرگ» به کارگردانی مهدی میرخورلو، «مهمانی انگشتها» به کارگردانی طاهره رنجبر، «میزان» به کارگردانی امیر حصاری، «تهران کنار پنجره» به کارگردانی علی سعادتی و «ثانیه صفر» به کارگردانی سعید نیستانی از بجنورد را از آثار دیگر راه یافته به مرحله نهایی این جشنواره نام برد.

مدیرکل فرهنگ وارشادخراسان شمالی خاطرنشان کرد: نمایش «گوهر» به کارگردانی عطیه یوسفی از شیروان، نمایش «مرغ حق زیر درخت کنار» به کارگردانی محمد یحیی آبادی و نمایش «مرگ بر مرگ» به کارگردانی مریم احمدی از اسفراین، «ترنج» به کارگردانی مصطفی شکاریان از گرمه و نمایش «چه کسی نامه مرا خواند» به کارگردانی مهدی فخران از آثار راه یافته به این جشنواره است.

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی خراسان شمالی ، با بیان اینکه بعد از بازبینی های صورت گرفته ۱۰ اثر به مرحله نهایی راه یافت، تصریح کرد: از ۱۰ اثر راه یافته، یک اثر متعلق به شهرستان جاجرم، یک اثر متعلق به شهرستان گرمه، دو اثر متعلق به اسفراین، یک اثر متعلق به شهرستان شیروان و ۵ اثر نیز متعلق به شهرستان بجنورد است.

وی گفت: در راستای حمایت از گروه های نمایشی چهار تا هشت میلیون تومان به آثار نمایشی برگزیده مرحله نهایی جشنواره پرداخت می شودو همچنین برنامه های ویژه برای حمایت از دیگر آثار نیز انجام می شود.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=2926

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰