تاریخ : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳ 6 محرم 1446 Friday, 12 July , 2024
4
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی

۲۴۰ برنامه فرهنگی و هنری در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در خراسان شمالی

  • کد خبر : 2025
  • 26 تیر 1401 - 13:29
۲۴۰ برنامه فرهنگی و هنری در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در خراسان شمالی
پارتیان امروز-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از اجرای ۲۴۰ عنوان برنامه فرهنگی و هنری با اعتبار بیش از ۲۴ میلیارد ریال در تابستان امسال در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در این استان خبرداد.

به گزارش پارتیان امروز، «تقی صادقی» در نشست رسانه ای با خبرنگاران استان ضمن تبریک دهه امامت و ولایت گفت: هدف از برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری ایجاد نشاط و کاهش آسیب های اجتماعی در بین مردم به ویژه جوانان و نوجوانان می باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با اشاره به اینکه در پایش نحوه اجرایی شدن طرح های مقابله با آسیب  های اجتماعی ۳۴ طرح در نظر گرفته شده است، بیان داشت: از این تعداد ۲۲ طرح فرهنگی، ۱۰ طرح هنری و ۲ طرح قرآن و عترت در حال برگزاری است.

وی اضافه کرد: موسسات فرهنگی و هنری آفرید، تجسم اندیشه آفتاب، نغمه سهره شرق، آفتاب هشتم شهر بخت، تجسم اندیشه آفتاب، امتدادفرهنگ اردیبهشت، عمیق، فردای بهتر، تجسم اندیشه آفتاب خراسان، موسسه بنیاد نهج البلاغه، همایش فرزندان موفقیت اترک، پژواک نغمه آرامش مفخم، پردیس آیندگان و موسسه قرآن و عترت الزهرا مجریان برگزاری طرح های کاهش آسیب های اجتماعی در سال جاری هستند.

«صادقی» جشنواره های فرهنگی و هنری، جشن های مردمی، نشاط اجتماعی، مسابقات فرهنگی و هنری،طرح های توانمند سازی زنان خانه دار، طرح های آموزش سواد رسانه‌ای،طرح آگاهی بخشی اجتماعی، برگزاری کارگاه های سبک زندگی قرآنی در مناطق محروم و…. را از برنامه های قابل اجرا در مناطق مختلف شهرستان های استان به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت  موسسات فرهنگی و هنری نام برد.

وی اظهار کرد: مبلغ ۲ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان  برای اجرای طرح های کاهش  آسیب های اجتماعی استان در سال جاری اختصاص داده شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با ابراز خرسندی از برنامه ریزی برای اجرای طرح های کاهش آسیب های اجتماعی افزود: تابستان پر باری در حوزه فعالیت های فرهنگی و هنری با توزیع شهرستانی خواهیم داشت.

«صادقی» تصریح کرد: تلاش ما در اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری در راستای کاهش آسیب های اجتماعی با استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری و توجه به جامعه آسیب دیده از جمله جامعه فرهنگ و هنر می باشد.

گفتنی است؛ برگزاری برنامه ها با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی از اول تیرماه آغاز و تا پایان شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=2025

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰