تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
6
در نشست خبری با اصحاب رسانه

۸۷ برنامه در هفته کار و کارگر/ کاهش ۹۵ درصد معوقات کارگری

  • کد خبر : 3918
  • 05 اردیبهشت 1402 - 10:15
۸۷ برنامه در هفته کار و کارگر/ کاهش ۹۵ درصد معوقات کارگری
پارتیان امروز- مهدی اسلام خواه در نشست خبری با اصحاب رسانه از اجرای 87 برنامه مختلف و 31 برنامه محوری در استان به مناسبت هفته کار و کارگر خبر داد.

به گزارش پارتیان امروز،  مدیر کل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان در نشست خبری با اصحاب رسانه از اجرای ۸۷ برنامه مختلف و ۳۱ برنامه محوری در استان به مناسبت هفته کار و کارگر خبر داد.

اسلام خواه عطر افشانی گلزار شهدا ، دیدار با خانواده شهدای کارگری ، برگزاری کارگاه های عفاف و حجاب، برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی، عیادت از بیماران کارگری، برگزاری جشنواره امتنان و تجلیل از مقام کارگران و واحدهای صنفی که در تحقق شعار سال ۱۴۰۱ نقش آفرینی داشته اند، همایش پیاده وری و طبیعت گردی ویژه کارگران را از جمله برنامه های این اداره کل در هفته کار و کارگر دانست.

وی کسب رتبه اول کشوری در شورای هماهنگی کشور و کسب رتبه اول در بررسی دادخواست های کارگری را از جمله افتخارات این اداره کل در سال گذشته نام برد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، تهیه گاه نامه ای ویژه جهت انعکاس تمام فعالیتهای ورزشی کارگران، تشکیل کمیته فرهنگ کار با هدف وجدان کاری، مسئولیت پذیری، تعهد پذیری و گسترش فرهنگ معارف اصلی و ناب اسلام با هدف افزایش بهره وری را از جمله اقدامات این اداره کل بیان نمود.

وی همچنین از افتتاح و بهره برداری استخر ورزشی کارگران اسفراین در ۶ ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: در سفر رئیس جمهوری به استان هم ۴۰ میلیارد تومان مصوبه برای مجموعه فرهنگی ورزشی مصوب شد که ۱۵ میلبیارد تومان آن برای مجموعه استخر اسفراین در نظر گرفته شد و امیداواریم در ۶ ماهه اول سال جاری این مجموعه ورزشی در خدمت جامعه کارگری شهرستان اسفراین قرار گیرد.

مدیر کل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان با اشاره به راه اندازی سامانه جدید اعتراضات و بررسی سیزده هزار و ۴۷۰ مورد اعتراضات مردمی در بحث توزیع عادلانه یارانه ها گفت: در سامانه جدید فرد علاوه بر اعتراض بر دهک میتواند در تمام زمینه ها از جمله خودرو ،بیماری، مسکن و… نیز اعتراض و اعتراض توسط کارشناسان بررسی و نتیجه به متقاضی اعلام می گردد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به شروع فرایند کالابرگ الکترونیکی از اسفند سال گذشته در استان بیان داشت: در استان قریب به یازده هزار شرکت های ارائه دهنده خدمات الکترونیکی وجود دارد که  ۹۶۰ فروشگاه متعدد در تمام نقاط استان به خدمات الکترونیکی این شرکت ها متصل شده اند .

مهدی اسلام خواه یکی از مزایای طرح کالابرگ الکترونیکی را برداشت یک ماه زودتر یارانه توسط سرپرست خانوار عنوان و افزود: سرپرست خانوار می تواند از تمام فروشگاه های سطح استان هر نوع برند و محصولی را با کالا برگ الکترونیکی خود خریداری نماید.

وی در خصوص تعدیل نیروهای کارگری در استان گفت: در سال گذشته در سطح استان تا دی ماه تعدیل خاصی نداشته ایم و افزایش مقرری بگیران در پایان سال را مربوط به آتش سوزی کارخانه پنبه آشخانه عنوان نمود.

کاهش ۹۵ درصد معوقات کارگری

وی با اشاره به ۲۷ میلیارد تومان معوقات کارگری در سال گذشته از کاهش ۹۵ درصدی این معوقات خبر داد و افزود: این معوقات بیشتر مربوط نیروهای کارگری شهرداری ها ی استان بوده است.

وی با اشاره به اهمیت صیانت از جان کارگران راه اندازی کارگروه ارتقای ایمنی در سطح استان را یکی از عوامل مهم در کاهش حوادث فوتی عنوان و با بیان کاهش ۲۷ درصدی حوادث ناشی از کارگری در پایان سال گذشته و کاهش ۸۰ درصدی حوادث ناشی از نقص عضو و فوت گفت: در شش ماه اول سال ۱۴۰۰ حوادث فوتی ناشی از کار در استان نداشته ایم.

وی کسب رتبه دوم کشوری در بررسی دادخواست کارگری با ۲۶ و نیم روز را از جمله افتخارات اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان عنوان و بیان داشت: در سال گذشته دو هزار و ۳۲۶ پرونده مطالبات کارگری به هیات تشخیص جهت رسیدگی ارجاع شده است که بیشترین پرونده ها متعلق به شهرستان بجنورد با یک هزار و ۱۰۸ پرونده بوده است.

 

 

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=3918

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰