تاریخ : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ 20 ذو القعدة 1445 Monday, 27 May , 2024
1

مدیرکل اوقاف و امور خیریه بوشهر جریان سازی فرهنگی دستاورد برگزاری مسابقات قرآن کریم

  • کد خبر : 6237
  • 01 آذر 1402 - 13:41
مدیرکل اوقاف و امور خیریه بوشهر  جریان سازی فرهنگی دستاورد برگزاری مسابقات قرآن کریم

حجت الاسلام «محمد رضا اسماعیل پور» مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر برگزاری مسابقات قرآنی و فرهنگی نقش مهمی در ترویج آموزه‌های قرآنی در زندگی اجتماعی مردم خواهد داشت و نباید از نقش و دستاورد این مسابقات در جریان سازی فرهنگی غافل شد. به گزارش پایگاه خبری پارتیان امروز: میزبانی خراسان شمالی، حجت الاسلام […]

حجت الاسلام «محمد رضا اسماعیل پور» مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر برگزاری مسابقات قرآنی و فرهنگی نقش مهمی در ترویج آموزه‌های قرآنی در زندگی اجتماعی مردم خواهد داشت و نباید از نقش و دستاورد این مسابقات در جریان سازی فرهنگی غافل شد.

به گزارش پایگاه خبری پارتیان امروز: میزبانی خراسان شمالی، حجت الاسلام « اسماعیل پور» مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر به اهمیت و نقش برگزاری این رویداد پرداخت.

و با توجه به حضور بوشهر در این دوره از مسابقات، این رویداد را مسابقه خانوادگی اهل قرآن کشور که به برکت سازمان اوقاف برگزار می شود و علاقه مندان در آن حضور پیدا می کنند، دانست وی با اشاره به روند حضور منتخبان در مراحل مختلف و فراهم کردن بستری برای تقویت راه یافتگان برای رقایت در مرحله کشوری از قبیل برگزاری دوره های آموزشی و تطبیق دادن خود با شرکت کنندگان دیگر استان ها و آشنایی با روش های دیگر شرکت کنندگان.

برگزاری این مسابقات را پلی برای جضور در مسابقات بین المللی عنوان و تصریج کرد: اگر فردی بخواهد به مسابقات بین المللی برسد باید از این مسیر عبور کند وی در بخش دیگری از این گفت و گو به دستاوردهای این رویداد ملی برای جامعه قرآنی اشاره کرد.

و آشنایی شرکت کنندگان با آداب و رسوم استان های مختلف، قرآنی شدن فضای استان برگزار کننده در طول برگزاری این رویداد بی نظیر، برپایی محافل قرآنی و بهره مندی مردم منطقه از نخبگان قرآنی حاضر در مسابقات و تبادل تجربیات را در زمره دستاوردها برشمرد و افزود: در کنار یکدیگر قرار گرفتن اهالی قرآن و صمیمیت شکل گرفته میان مجامع قرآنی در کنار انتقال تجربیات، این اتفاق را به بهترین رویداد قرآنی کشور تبدیل کرده است جچت الاسلام «اسماعیل پور» با بیان این که برگزاری مسابقات قرآنی و فرهنگی نقش مهمی در ترویج آموزه‌های قرآنی در زندگی اجتماعی مردم خواهد داشت، گفت: نباید از نقش و دستاورد این مسابقات در جریان سازی فرهنگی غافل شد.

این مقام مسئول هم چنین از این که در کنار سازمان اوقاف و امور خیریه نماینده ای از سوی مقام معظم رهبری که سال ها تجربه کار فرهنگی دینی را دارد ، سخن گفت و وجود فردی که در در گذشته از متسابقین کشور بوده مرکز قرآنی و بهره گیری از تجربیات استان ها گامی موثر در برگزاری هر چه با شکوه تر این رویداد است. بر اساس این گزارش، چهل و ششمین مسابقات سراسری قرآن کریم با حضور ۳۵۶ شرکت کننده ممتاز کشوری، ۴۰ داور مسابقات بین المللی و برگزاری ۷۰ محفل انس با قرآن در سراسر شهرستان های استان و مراکز علمی و صنایع بزرگ، مدارس، مساجد، امامزاده گان و دارالقرآن ها از نهم تا ۱۸ ماه جاری در بجنورد در بخش های آوایی انفرادی شامل حفظ (کل و ۲۰ جزء) قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان و دعاخوانی و بخش گروهی شامل مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم برگزار می شود.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=6237

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰