تاریخ : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 13 ذو القعدة 1445 Monday, 20 May , 2024
3

بیمه افزون بر چهار هزار روستایی در خراسان شمالی غیرفعال شد

  • کد خبر : 7052
  • 20 بهمن 1402 - 23:33
بیمه افزون بر چهار هزار روستایی در خراسان شمالی غیرفعال شد
محمدرضا بیدی با وجود اینکه دولت ۷۰ درصد از میزان حق بیمه روستاییان و عشایر را پرداخت می کند اما این میزان را نیز قادر به پرداخت نیستند.

به گزارش پارتیان امروز ، محمدرضا بیدی اظهار کرد: با وجود اینکه دولت ۷۰ درصد از میزان حق بیمه روستاییان و عشایر را پرداخت می کند اما این میزان را نیز قادر به پرداخت نیستند.

به گفته وی؛ خشکسالی، کاهش تولیدات بخش کشاورزی و کاهش درآمد از عوامل اصلی پرداخت نکردن حق بیمه روستاییان است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان‌شمالی افزود: این صندوق هشت سطوح درآمدی دارد که کمترین بیمه شدگان سالانه هفت میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و بالاترین آن سالانه ۳۶ میلیون ریال حق بیمه پرداخت می کنند.

وی گفت: غیر فعال شدن بیمه شدگان در حالی است که اگر حق بیمه خود را در موعد مقرر در سال جاری پرداخت نکنند دیگر از مزایای آن هم برخوردار نمی شوند.

بیدی یادآور شد: مستمری پیری، مستمری بازنشستگان، مستمری از کارافتادگی کلی و نقل و انتقال سوابق بیمه ای از مزایای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی است و بیمه شدگان در حالی می توانند از این مزایا بهره مند شوند که بیمه شده فعال باشند.

وی جمعیت مشمول بیمه روستاییان و عشایر و سایر مشمولان را ۱۷۰ هزار نفر در استان دانست و گفت: ۷۷ هزار و ۲۰۲ نفر از هم استانی ها خود را بیمه کرده اند و چهار هزار و ۵۳۳ نفر از بیمه شدگان استان ماهیانه مسمتری دریافت می کنند.

خراسان شمالی یک میلیون نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آن در روستاها سکونت دارند.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=7052

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰