تاریخ : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ 20 ذو القعدة 1445 Monday, 27 May , 2024
4
پس از 18 سال

شورای تربیت بدنی و ورزش برای اولین بار در استان تشکیل می شود

  • کد خبر : 2123
  • 09 مرداد 1401 - 13:36
شورای تربیت بدنی و ورزش برای اولین بار در استان تشکیل می شود
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان شمالی ازپیگیری برای آغاز فعالیت شورای عالی ورزش برای اولین بار در استان خبر داد.

به گزارش پارتیان امروز؛ بر اساس ماده ۵ لایحه اهداف،وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان یک شورای هماهنگی و تصمیم گیری برای امر ورزش کشور در نظر گر فته شده که با نام شورای تربیت بدنی و ورزش استان شناخته می شود.

در وظایف این شورا اتخاذ سیاست های اجرایی توسعه تربیت بدنی و ورزش کشور ، تصویب برنامه های بلند مدت راهبردی، نظارتی و اجرایی حوزه تربیت بدنی و ورزش و تقسیم و تسهیم کارملی و هماهنگ سازی فعالیت های تربیت بدنی و ورزش کشور و نظارت بر حسن اجرای آن آمده است.

اما برای به ثمر نشستن و تحقق اهداف این شورا اعضای ویژه ای از دستگاه های مختلف نیز در نظر گرفته است، در سطح کشوری ریاست جمهور به عنوان رئیس شورا، وزیر ورزش و جوانان به عنوان دبیر ، رئیس سازمان برنامه و بودجه ، وزیر آموزش و پرورش، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و… بخشی از اعضای این شورا هستند.

همچنین بر اساس تبصره سه این ماده در سطح استان، شورای تربیت بدنی و ورزش استان به ریاست استاندار با ترکیب متناظر اعضای شورای عالی تربیت بدنی و ورزش کشور تشکیل می شود، دبیر این شورا مدیرکل ورزش و جوانان استان است.

آنچه که مسلم است با تشکیل این شورا و برگزاری منظم جلسات آن میتوان به رشد و توسعه زیرساخت ها و ورزش استان امیدواری بیشتری داشت. از آنجا که استاندار شخصا ریاست این شورا را به عهده دارد و مصوبات این شورا بری تمامی دستگاه ها لازم الاجرا است.

 

پس از ۱۸ سال برای اولین بار این شورای تربیت بدنی و ورزش استان استان تشکیل می شود

دکتر حمید امیری مدیر کل ورزش و جوانان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در خراسان شمالی بعد از ۱۸ سال برای اولین بار این شورا را تشکیل می شود، در حال حاضر نیز ابلاغ ریاست این شورا از طرف وزارت ورزش صادر شده و به اطلاع استاندار نیز رسیده است.

امیری ادامه داد: مصوبات این شورا میتواند کمک حال بسیار موثری برای رشد و توسعه ورزش باشد ، امیدواریم ظرف کمتر از یک ماه آینده بتوانیم اولین جلسه این شورا را برگزار کنیم.

حمید امیری در ادامه افزود: متاسفانه صنایع استان در بخش مسئولیت های اجتماعی خود در حوزه ورزش بسیار ضعیف عمل کرده اند، لذا در اولین جلسه این شورا پیگیر خواهیم بود تا از محل مسئولیت اجتماعی صنایع استان اعتباراتی برای ورزش استان تامین کنیم.

مسئولیت اجتماعی یک موضوع توسعه یافته مربوط به افراد، کارگاه‌ها، سازمان‌ها، نهادها، صنایع و خدماتی است که در یک کشور وجود دارند. در واقع هدف اصلی از مسئولیت اجتماعی ، مشارکت در توسعه پایدار است.

همچنین میتوان این مقوله را در حکم مدلی از کسب‌وکار دانست که به شرکت کمک می‌کند از نظر اجتماعی و به‌ویژه به خاطر تاثیرات احتمالی خود در جامعه و محیط پاسخگو باشد.

پس از تشکیل شورای تربیت بدنی و ورزش استان استان امید می رود که با هماهنگی همه دستگاه های کلیدی رشد بودجه ای خوبی برای توسعه زیرساخت های ورزشی استان فراهم شود.

 

انتهای پیام./

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=2123

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰