تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
3

یاد رئیس جمهور شهید در دلها خواهد ماند

  • کد خبر : 7313
  • 01 خرداد 1403 - 13:06
یاد رئیس جمهور شهید در دلها خواهد ماند
استاندار خراسان شمالی با حضور در برنامه ی رصد صدا و سیما، سیاست های داخلی و خارجی دولت آیه الله رئیسی را تشریح کرد

به گزارش پارتیان امروز ، استاندار خراسان شمالی با حضور در برنامه ی رصد صدا و سیما، سیاست های داخلی و خارجی دولت آیت لله رئیسی را تشریح کرد و گفت امروز می دانیم که کوهی از تجربه و تدبیر در حوزه های مختلف را از دست داده ایم و یاد او در دلها خواهد ماند.

استاندار خراسان شمالی در این برنامه تلویزیونی مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان و عنایت ویژه او به خراسان شمالی را به دلیل محرومیت یادآورشد و گفت : در حوزه ی آب وقتی مشکلات استان بیان شد، آقای مهرابیان را مامور بررسی میدانی موضوع کرد و متعاقب آن انتقال آب سرانی به داخل استان را مصوب کردند که امروزه این پروژه با ۵ هزار میلیارد تومان آغاز شده است و بسیاری از مشکلات آبی ۴ شهرستان را رفع خواهد کرد.

محمدرضا حسین نژاد همچنین ولایت مداری رئیس جمهور شهید را مورد توجه قرار داد و گفت: برخی مصوبات سفر مقام معظم رهبری از سال ۱۳۹۱تا ۱۴۰۰ مثل سد گلمندره که پیشرفت چندانی نداشتند، مورد توجه جدی رئیس جمهور قرار گرفت و با تخصیص اعتبارات لازم ، پروژه ها پیشرفت خوبی کردند و سد بیدواز تکمیل شد و سد گلمندره به آبگیری رسید .

حسین نژاد توجه جدی رئیس جمهوری به امور زیربنایی، عمرانی، حمل و نقل و … را تشریح کرد و گفت: اعتباراتی که رئیس جمهور شهید در استان ما به این امور اختصاص داد به مراتب بیشتر از سایر استان ها بود .

وی از ویژگی های مدیریتی رئیس جمهور هم اشاره کرد: ایشان‌مشکلات استان را بی واسطه از استانداران می شنید و معمولا استاندار و نمایندگان را با هم به حضور می پذیرفت تا این مشکلات را هم از نماینده ی دولت در استان و هم از نماینده مردم شنیده باشد.

استاندار خراسان شمالی افزود : رئیس جمهور اختیارات استانداران را افزایش داد و نشست استانداران با وزرا را هر سه ماه یک بار برگزار می کرد تا مشکلات در همان جلسات تدبیر شوند.

حسین نژاد ادامه داد: حذف ارز ترجیحی و اصلاحات اقتصادی ایشان موجب افزایش قیمت ها بود اما این امر بنا به نظر اقتصاد دانان همه دولت ها باید انجام می شد و این شجاعت در وجود ایشان بود و از طرفی اعتبارات پروژه های عمرانی نیز با این اصلاحات، تامین شد و نتیجه آن به نفع ملت است .

استاندار ادامه داد : رئیس جمهور شهید محور وحدت بود و همه ی صداها را می شنید، ولایتمدار بود، در حوزه های حقوقی و کارشناسی صاحب نظر بود و به گفتگو های تخصصی اهمیت می داد، در شورای عالی مسکن، شورای عالی محیط زیست و … شخصا حضور موثر و کارساز داشت و خستگی ناپذیر بود.

استاندار در تشریح اهم دستاورد های دولت نیز اشاره کرد و بیان داشت: اقتصاد، رشد ۴ درصدی پیدا کرد، رشد نقدینگی کاهش یافت، نرخ بیکاری کاهش یافت، دریافت مجوز های کسب و کار تسهیل شد، از قاچاق و به ویژه قاچاق گسترده ی آرد جلوگیری شد، ارز ترجیحی حذف شد، ایران در سازمان های بین المللی شانگهای و بریکس عضو شد ، جایگاه ایران در عرصه های بین المللی ارتقا یافت، فشارهای تحریمی را شکست و همگرایی منطقه ای ایجاد کرد و نتیجه گفتمان بین المللی او خیزش های ضد استکباری امروز آزادگان جهان است .

استاندار در این گفتگو، یاد دیگر همراهان رئیس جمهوری را نیز گرامی داشت و بخشی از خدمات و سجایای اخلاقی و اخلاص آنان را به صورت مصداقی تبیین کرد.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=7313

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰