تاریخ : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 13 ذو القعدة 1445 Monday, 20 May , 2024
0

افزایش ۷۰ درصدی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در استان/ رای دادن هر فرد ایرانی، رای دادن به وطن و حفظ سرزمین

  • کد خبر : 6811
  • 05 اسفند 1402 - 18:26
افزایش ۷۰ درصدی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در استان/ رای دادن هر فرد ایرانی، رای دادن به وطن و حفظ سرزمین
حسن ناهیدی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی، در سی ودومین جلسه شورای اطلاع رسانی استان از تایید 113 نفر از نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در استان خبر داد.

به گزارش پارتیان امروز، حسن ناهیدی گفت: دراین دوره از انتخابات مجلس ۷۰ درصد افزایش نفرات را در استان شاهد هستیم که ۲۲ نفر در حوزه انتخابیه شیروان، ۲۳ نفر در حوزه انتخابیه اسفراین و ۶۸ نفر نیز در حوزه انتخابیه بجنورد، گرمه و جاجرم، راز وجرگلان می باشد.

وی همچنین از تعداد ۸۶ شعب اخذ رای در استان نسبت به مشابه دوره های قبل خبر داد و افزود: جهت تسهیل دسترسی مردم استان ۸۶ شعبه اخذ رای افزایش یافته است.

این مقام مسئول جهت تسهیل در اخذ رای اظهار داشت: در ادوار قبلی اخذ رای فقط با شناسنامه مقدور بود که در این دوره با ارائه کارت ملی، گواهینامه و گذرنامه نیز فرایند رای گیری صورت خواهد پذیرفت

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به اینکه انتخابات ضربان قلب مردم سالاری و مردمی سازی نظام است از افزایش رغبت جوانان و بانوان برای مشارکت در انتخابات سال جاری در استان خبر داد و بیان داشت: طی ارزیابی های صورت گرفته رغبت به حضور و مشارکت در انتخابات در بین جوانان و بانوان استان نسبت به دوره های قبلی افزایش یافته است.

وی رای دادن هر فرد ایرانی را، رای دادن به وطن و حفظ سرزمین و مصون ماندن از تعرض بیگانگان دانست که موجب اقتدار ملی در منطقه خواهد شد و تصریح کرد: انتخابات فرصتی برای نزدیکتر شدن مردم با دولت بوده که موجب انسجام درونی نیز خواهد شد.

ناهیدی همچنین از نامزدهای مجلس شورای اسلامی و ستادهای انتخاباتی خواست تا در چهارچوب قوانین انتخابات تبلیغات نمایند.

تقی صادق مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از دستگاههای اداری که نسبت به برگزاری نشست های خبری با موضوع با موضوع انتخابات و گزارش اقدامات و عملکرد دولت سیزدهم اقدام نموده بودن قدر دانی نمود و از دستتگاههایی که تاکنون اقدام به برگزاری این نشست ها ننموده اند خواست تا در بازه زمانی تعیین شده نسبت به برگزاری این نشست ها و بیان عملکرد دولت اقدام نمایند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین از دستگاههای اجرایی خواست تا اقدامات فعالیتهایی که کمک می نماید به شور و نشاط و مشارکت انتخاباتی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی تهیه و تولید فیلم کوتاه انگشت کوچک در فاروج، هشتک های پای کار انقلاب، تهیه و تولیدنمایش در قالب طنز با موضوع انتخابات، برگزاری و جلسات توجیهی با بلاگرها، مدیران رسانه ها، چاپخانه ها و کانون های آگهی و تبلیغات، تلاش برای مشارکت و حضور حداکثری در انتخابات در تمامی جشنواره ها و نمایشگاهها، برگزاری برنامه های مختلف توسط تمام دستگاههای و بخش مردمی با موضوع انتخابات را از جمله برنامه برای ایجاد شور و نشاط انتخاباتی در استان بیان کرد.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=6811

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰