تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
2
محمدوحیدی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی

جهاد دانشگاهی حلقه میانی حوزه دانش بنیان و صنعت

  • کد خبر : 2831
  • 03 آبان 1401 - 18:39
جهاد دانشگاهی حلقه میانی حوزه دانش بنیان و صنعت
پارتیان امروز-محمد_وحیدی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی، حلقه میانی حوزه دانش بنیان، پژوهش و صنعت است.

به گزارش پارتیان امروز،  دکتر محمد وحیدی، روز دوشنبه دوم آبان ماه در آئین معارفه رئیس جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی که با حضور دکتر مهدی باصولی، معاون پشتیبانی و مدیریت منابع و دکتر عیسی علیزاده معاون هماهنگی امور مجلس جهاددانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: با تقویت جهاددانشگاهی در استان‌ها می توان سطح کیفی آموزش ها را ارتقاء داد تا در نهایت ارتباط حوزه دانش‌بنیان با بخش‌های پژوهشی و صنعتی نیز تقویت شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به شرکت‌های دانش بنیان، ادامه داد: مبنای اولیه شکل‌گیری شرکت‌ها و اتفاقات دانش بنیان در کشور، جهاددانشگاهی بود و نگاه امام خمینی (ره) نیز در تشکیل نهادهایی مانند جهاددانشگاهی، پر شدن حلقه مفقوده بین بخش‌های مختلف با کمک گرفتن از این مجموعه انقلابی بود.
این نماینده مجلس گفت: جهاددانشگاهی وظایف و مسئولیت های خودش را دارد و در کنار آن ها نیز ساختارهای جدیدی از بدو تاسیس تا کنون به آن اضافه شده است که مجموع فعالیت‌های آن تاثیرات موثری در کشور دارد.
وحیدی تصریح کرد: شرکت‌های دانش بنیان کشور طی یک سال، گردش مالی ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی داشته‌اند که ۳ برابر اعتبار تملک دارایی کشور بوده است و نشان می‌دهد این حوزه در کشور پتانسیل بسیاری برای شکوفایی دارد.
نماینده مردم ۵ شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جهاددانشگاهی در استان‌های نوپا مانند خراسان شمالی باید تقویت شده و تمرکززدایی در اجرای پروژه‌ها از شهرهای بزرگ نیز باید اتفاق بیفتد تا شاهد پیشرفت استان‌های کوچکتر و نوپا نیز باشیم.
این نماینده مجلس، احداث مرکز درمان سرطان برست، اصلاح نژاد دام و ژنتیک اسب ترکمن را از جمله موضوعاتی دانست که می تواند توسط جهاد دانشگاهی در خراسان شمالی پیگیری و از سوی دفتر مرکزی نیز حمایت شود.
وحیدی گفت: مطالعات آب‌های ژرف در خراسان شمالی نیز یکی از طرح هایی است که به عنوان فرصت مطالعاتی در دشت میانی استان مصوب شده و می تواند توسط جهاددانشگاهی پیگیری شود.
این نماینده مجلس همچنین از تلاش‌های انجام شده در جهاد دانشگاهی خراسان شمالی تقدیر کرد و خدمات این مجموعه را در ارتقای سطح علمی و کیفیت آموزش ها، تاثیرگذار دانستد.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=2831

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰