تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ 23 ذو القعدة 1445 Thursday, 30 May , 2024
4

حصول سازش قطعی در چهار فقره پرونده قتل عمدی و نجات چهار محکوم علیه از مجازات قصاص نفس

  • کد خبر : 663
  • 19 آبان 1400 - 8:51
حصول سازش قطعی در چهار فقره پرونده قتل عمدی و نجات چهار محکوم علیه از مجازات قصاص نفس
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی از حصول سازش و مصالحه قطعی در چهار فقره پرونده قتل عمدی و نجات چهار محکوم علیه از اجرای مجازات قصاص در استان طی هفت ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش “پارتیان امروز” معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی از حصول سازش و مصالحه قطعی در چهار فقره پرونده قتل عمدی و نجات چهار محکوم علیه از اجرای مجازات قصاص در استان طی هفت ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ خبر داد.

سیدابراهیم محجوب از روحیه گذشت اولیاء دم و همچنین از تلاش های مدیران قضایی و قضات اجرای احکام، واحدهای مددکاری و صلح و سازش زندان، اعضاء شورای های حل اختلاف و ستاد استانی صبر و همچنین ریش سفیدان، معتمدین ،معمرین و عوامل بومی و محلی در ایجاد مصالحه فی مابین طرفین در این پرونده ها قدردانی کرد.

این مقام قضایی تصریح کرد:خوشبختانه استان خراسان شمالی در حوزه صلح و سازش از دیرباز در ردیف استان های ممتاز کشوری قرار دارد بطوریکه می توان اذعان داشت در نتیجه اقدامات اصلاحی انجام شده فرهنگ سازش بنحو قابل توجهی در بین مردم خراسان شمالی نهادینه شده است.

وی افزود:با وجود ظرفیت های فراوان این استان در این زمینه و اشاعه فرهنگ صلح و سازش در بین مردم خراسان شمالی انتظار داریم این روند اصلاحی تا پایان سال جاری بیش از پیش بهبود یابد.

محجوب همچنین از تداوم مسیر اقدامات اصلاحی و تقویت زمینه ها و موجبات حصول سازش در چند فقره پرونده قتل عمدی نیز خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با حصول سازش قطعی در این پرونده ها تا پایان سال جاری آمار مصالحه در این پرونده ها بطور قابل ملاحظه ای افزایش یابد.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان همچنین از بهبود ۹ درصدی عملکرد شوراهای حل اختلاف استان در زمینه حصول سازش طی هفت ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته خبر داد.

وی خاطرنشان کرد:در هفت ماهه ابتدایی سال جاری بیش از ۴۷ درصد پرونده های دارای قابلیت مصالحه به سازش منتهی شده در حالی که این میزان در سال ۱۳۹۹ معادل ۳۸ درصد را نشان می داد.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=663

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰