تاریخ : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 13 ذو القعدة 1445 Monday, 20 May , 2024
2

خط دو کشتارگاه صنعتی طیور بالکو استان خراسان شمالی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور افتتاح شد.

  • کد خبر : 6710
  • 15 بهمن 1402 - 17:15
خط دو کشتارگاه صنعتی طیور بالکو استان خراسان شمالی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور افتتاح شد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: برای دستیابی به بازارهای هدف صادراتی برای ارسال تولیدات صنعت مرغداری کشور می بایست زنجیره این چرخه تولیدی را با پرداخت تسهیلات تکمیل و حمایت کرد.

به گزارش پارتیان امروز ، مراسم افتتاح خط دو کشتارگاه صنعتی طبور بالکو امروز ۱۵ بهمن  با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور، استاندار، فرماندار، رییس سازمان جهاد کشاورزی و دیگر مسئولین استانی در شهرستان بجنورد انجام شد.

مجتبی نوروزی، رئیس سازمان دامپزشکی کشور در مراسم افتتاحیه خط دوم تمام اتوماتیک کشتارگاه صنعتی طیور در شهرستان بجنورد اظهار کرد: در حال حاضر، در کشور امنیت غذایی موضوعی حیاتی است که البته جنگ کنونی و آینده دنیا نیز در زمینه غذا خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه باید از سرداران تولید حمایت شود، بیان کرد: در این جبهه، حوزه کشاورزی باید در خط مقدم حمایت ها قرار گیرد.

مشاور معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور خاطرنشان کرد: از زمان رویداد انقلاب ۵۷ تا به کنون میزان تولید انواع محصولات کشاورزی در بخش های مختلف از ۳۰ میلیون تن در سال به بیش از ۱۲۰ میلیون تن درسال رسیده که البته اصلا کار ساده ای نبوده است.

دکتر نوروزی افزود: از میزان ۱۲۰ میلیون تن انواع محصولات تولید کشاورزی در سال، به میزان ۱۶ میلیون تن آن در زمینه محصولات دام، طیور، شیلات و زنبور عسل هستند.

وی در بخش دیگری از سخن خود با انتقاد از پراکنش واحدهای دامداری و مرغداری در سطح کشور عنوان کرد: جزیره ای بودن این واحدها مغایر با پدافند غیر عامل است.

نوروزی افزود: در حال حاضر ۴۰ درصد از تولید گوشت طیور کشور فقط در سه استان انجام می شود و این در حالی است که تمامی استان ها باید نسبت به تکمیل زنجیره تولید صنعت مرغداری در مناطق خود ورود جدی داشته باشند همانطور که خراسان شمالی به این امر ورود کرده است.

نوروزی در خاتمه گفت: نیاز است که در صنعت مرغداری کشور پرداخت تسهیلات بر تکمیل زنجیره های تولید این صنعت انجام شود.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=6710

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰