تاریخ : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ 20 ذو القعدة 1445 Monday, 27 May , 2024
3
استاندار خراسان شمالی :

دولت با تمام توان در حال بازسازی زیرساخت های اقتصادی است/خبرنگاران روح زنده جامعه

  • کد خبر : 4679
  • 15 مرداد 1402 - 11:31
دولت با تمام توان در حال بازسازی زیرساخت های اقتصادی است/خبرنگاران روح زنده جامعه
پارتیان امروز - استاندار خراسان شمالی جلسه شورای اطلاع رسانی را جلسه ی سیاستگذاری در خصوص تبیین خدمات نظام برای جامعه در فرصت های آتی دانست و گفت : دولت با تمام توان در حال بازسازی زیرساخت های اقتصادی و تصحیح اشتباهات گذشته دانست.

به گزارش پارتیان امروز ستاندار خراسان شمالی جلسه شورای اطلاع رسانی را جلسه ی سیاستگذاری در خصوص تبیین خدمات نظام برای جامعه در فرصت های آتی دانست و گفت : دولت با تمام توان در حال بازسازی زیرساخت های اقتصادی و تصحیح اشتباهات گذشته دانست.

استاندار حذف ارز ترجیحی را یکی از این تدابیر مهم دولت دانست.
محمدرضا حسین نژاد با توجه به اهمیت بیان عملکرد دولت و در راستای جهاد تبیین در استان نیز توصیه کرد، رسانه ها به علاج بخشی و تکمیل سد بیدواز و تکمیل سد گلمندره در این دولت اشاره کنند و اهمیت دستاورد مهمی چون مصوبه ی سفر رئیس جمهوری به استان در خصوص انتقال آب سرانی به داخل استان را تشریح و تبیین نمایند.
استاندار افزود: خرید تضمینی گوشت و توزیع ارزان قیمت آن در آستانه ی نوروز و ایام ماه مبارک رمضان، کسب رتبه ی دوم کشوری در مبارزه با مواد مخدر، برداشت ۷ تن گندم از اراضی دیم در استان و … ، تدابیر و دستاوردهای مهمی هستند که باید اطلاع رسانی شوند .
وی از تمام دستگاه های اجرایی خواست در آستانه ی هفته دولت پروژه های شاخص خود را به مردم اطلاع رسانی نمایند.

در این نشست حسن ناهیدی، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار نیز با توجه به روز خبرنگار خبرنگاران را روح زنده جامعه دانست که جامعه را به آنچه که اتفاق افتاده و آنچه که می خواهد اتفاق بیفتد حساس می کند.
وی گفت :خبرنگاران را حلقه وصل و زبان گویای مردم هستند.
ناهیدی با توجه به انتخابات در سال جاری خواستار اطلاع رسانی جامع رسانه ها از فرآیند انتخابات شد و گفت : ۱۶ تا ۲۲ مرداد ماه فرصت نهایی برای کسانی است که مایلند به عنوان داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی ثبت نام نمایند.
در این جلسه اعضا و دعوت شدگان، نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف از جمله، فرآیند انتخابات، اطلاع رسانی در هفته دولت، روز خبرنگار و … بیان کردند و در مواردی نیز تصمیم گیری شد.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این جلسه بر بیان عملکرد دولت توسط دستگاههای اجرایی و رسانه ها تاکید کرد و گفت: هفته دولت فرصت بسیار ارزشمندی است برای اینکه رقابت در خیر بشود و این اتفاق بیفتد و همه دستگاه‌ها، خدماتی را که دولت به نظام ارائه میکند را با دستور استاندار و تصمیم شورای اطلاع رسانی به مردم و جامعه اطلاع رسانی گردد.
دبیر شورای اطلاع رسانی استان هفته دولت را هفته ای برای دیده شدن خدمات و فرصت ها یی که دولت برای خدمات کشور فراهم نموده است بیان کرد و افزود: باید در این هفته خدماتی ارزشمندی که دولت با توجه به تحریم ها برای نظام انجام داده است به صورت شفاف و کامل بیان گردد.
وی در خصوص ارزیابی عملکرد مدیران توسط مردم در خصوص وعده های داده شده توسط مدیران به مردم از راه اندازی هشتک وعده وفا خبر داد و اظهار داشت: مدیران دستگاههای اداری اگر وعده ای داده اند باید نتیجه و اقدامات آن وعده را برای مردم بیان واگر هم عملیاتی نشده است باید دلایل آن را برای مردم بیان نمایند.
صادقی همچنین از ارایه خدمات حمایتی به مطبوعات در حوزه توزیع آگهی های دولتی ، صندوق هنر ، بیمه فعالان هنری ،پرداخت یارانه به مطبوعات توسط این اداره کل خبر داد و گفت : با توجه به تمام کاستی ها جهش بسیار خوبی در حوزه مطبوعات و رسانه ها در استان انجام گردیده است.

 

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=4679

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰