تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
0

مهمترین ظرفیت ملی ؛ نیروی انسانی توانمند و کارآمد است

  • کد خبر : 6650
  • 28 دی 1402 - 11:14
مهمترین ظرفیت ملی ؛ نیروی انسانی توانمند و کارآمد است
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ؛ نیروی انسانی توانمند و کارآمد را از عوامل مهم امیدبخشی و مهمترین ظرفیت ملی از نگاه رهبری بیان کرد .

به گزارش پارتیان امروز ، دهمین نشست هم اندیشی مدیران کل عضو شورای هماهنگی دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با حضور «محمد چکشیان» معاون فرهنگی اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نایب‌رئیس قرارگاه جوانی جمعیت به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در محل سالن ولایت برگزار شد .

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در نشست فوق ضمن تبین بیانیه دوم انقلاب، « امید و نگاه خوشبینانه به آینده » را ریشه ای ترین جهاد و نخستین توصیه مقام معظم رهبری بیان و خاطرنشان کرد : نیروی انسانی توانمند و کارآمد از عوامل مهم امیدبخشی و مهمترین ظرفیت ملی از نگاه رهبری است.

محمد چکشیان بر اهمیت ارائه عملکرد شفاف و روایت کارهای انجام شده به مردم تاکید کرد و اظهارداشت : یک رکن مشارکت مردم « امید آفرینی » است و می بایست با روایت عملکرد ها و آورده های انقلاب ، امید آفرینی در جامعه اتفاق بیفتد.

وی همچنین بر لزوم توسعه ی فرهنگ کار و تلاش بعنوان یکی از اولویت های مهم کشور در جهت ارتقای بهره‌وری تاکید کرد.

چکشیان همچنین بر جوانی جمعیت بعنوان یک موضوع مهم امنیتی و ملی اشاره کرد و افزود : مسئله جوانی جمعیت نه یک مسئله صرفاً سیاسی یا دینی، بلکه مسئله‌ای کاملاً ملی و امنیتی است.

وی با تاکید بر گره گشایی ذهنی در بحث جمعیت تصریح کرد:جوانی جمعیت از اولویت های اصلی کشور است که می بایست بصورت جدی به انگاره های این موضوع در جامعه پرداخته شود .

چکشیان افزود : نباید بگذاریم پنجره جمعیتی بسته شود چرا که در این صورت کشور دچار خسران خواهد شد.

اگر از امروز به فکر جوانی جمعیت نباشیم در آینده به شرایطی می‌رسیم که کشور دارای جمعیتی مسن و سالخورده و خالی از نیروی انسانی آماده به کار جوان خواهد بود.

وی در ادامه ، شورای هماهنگی دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استانها را دارای ظرفیتی قدرتمند در تصمیم گیری های تاثیرگذار و مهم عنوان کرد .

طی نشست فوق ، مدیران کل عضو شورای هماهنگی دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خراسان شمالی ، گزارشی از عملکرد دستگاه مربوطه را بیان کردند.

گفتنی است محمد چکشیان ، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در سفری دو روزه جهت انجام‌ برنامه های بصیرتی، تبیینی و افتتاح مراکز ورزشی کارگران در استان خراسان شمالی حضور دارند.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=6650

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰