تاریخ : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 13 ذو القعدة 1445 Monday, 20 May , 2024
1

هجدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی برترین های خود را شناخت

  • کد خبر : 5899
  • 11 آبان 1402 - 23:27
هجدهمین جشنواره  تئاتر خراسان شمالی برترین های خود را شناخت

پارتیان امروز- هجدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی پس از رقابت ۳ روزه میان ۱۵ گروه نمایشی در بخش صحنه ای و خیابانی با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.     به گزارش پارتیان امروز ،  بر اساس رأی هیئت داوران متشکل از «علیرضا استادی»، «رضا صابری» و «امین فرحی» ، در بخش […]

پارتیان امروز- هجدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی پس از رقابت ۳ روزه میان ۱۵ گروه نمایشی در بخش صحنه ای و خیابانی با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

 

 

به گزارش پارتیان امروز ،

 بر اساس رأی هیئت داوران متشکل از «علیرضا استادی»، «رضا صابری» و «امین فرحی» ، در بخش خیابانی

لوح تقدیر و جایزه نقدی به «رضا ملازاده» برای طراحی بروشور نمایش «انگشت کوچک» از فاروج تعلق گرفت و از گروه موسیقی  نمایش «سرافراز» به کارگردانی «محمد یحیی آبادی« از اسفراین با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر به عمل آمد.

در بخش بازیگری زن نیز از «مهسا کاظمی» برای نمایش «به درد نخورها» از اسفراین ، «زهره دین پرور» برای نمایش «انگشت کوچک» از فاروج ، «تینا نوری» برای نمایش «عتیقه» از اسفراین، تقدیر به عمل آمد.

​بر اساس این گزارش،  همچنین در بخش بازیگری زن،  دیپلم افتخار تندیس جشنواره و جایزه نقدی  نیز از سوی هیئت داوران  به «مهسا کاظمی» برای نمایش به «درد نخور ها» از اسفراین اهدا شد.

​این گزارش حاکی است، در بخش بازیگری مرد نمایش خیابانی نیز «حمید عابدی»  در نمایش «انگشت کوچک» از فاروج ، «آرین حقانی» برای نمایش «به دردنخورها» از اسفراین، «احسان یحیی آبادی» برای نمایش «به درد نخورها» و «قرار» از اسفراین به عنوان کاندیدای بازیگری معرفی شدند و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «احسان یحیی آبادی» برای نمایش «قرار» و «به درد نخورها » از اسفراین به  عنوان بازیگر برگزیده این بخش اهدا شد.

در بخش کارگردانی و ایده نمایش خیابانی نیز دیپلم افتخار تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «حمید عابدی» از فاروج  برای نمایش «انگشت کوچک» اهدا شد.

بر اساس این گزارش، در بخش صحنه ای  «حمیرا بیدوازی»  موفق شد تا لوح تقدیرو جایزه نقدی را برای  طراحی پوستر و بروشور نمایش «کار نان » از اسفراین از آن خود کند.

در بخش طراحی لباس نیز «مریم نوروزی» برای نمایش «من» از شهرستان شیروان

​موفق به دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی شد و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «محمد یحیی آبادی» برای نمایش «طعم لذیذ سرباز» از اسفراین تعلق گرفت.

بر اساس این گزارش، در  بخش موسیقی نیز لوح تقدیر و جایزه نقدی به «کیهان حجتی» برای نمایش های «زندگی او» و «افسانه بهرام» از بجنورد رسید و گروه موسیقی  نمایش «شیرهای خان بابا سلطنه» از شیروان دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی  را از آن خود کردند.

در بخش  طراحی گریم نیز لوح تقدیر و جایزه نقدی به گروه گریم نمایش «افسانه بهرام»  متشکل از «جواد رمضانی»  و «رویا پور قربان»  از بجنورد رسید.

بر اساس این گزارش، «سید مهدی کشمیری» برای نمایش «زندگی او»،«محمد یحیی آبادی» برای نمایش های «طعم لذیذ سرباز» و «کارنان»، «احمد زعفرانی» برای نمایش «گودال ابوفارس» از بجنورد و «پیمان پری رخ» برای نمایش «شیرهای خان بابا سلطنه» از شیروان نامزدهای بخش طراحی صحنه معرفی شدند و لوح تقدیر و جایزه نقدی به «احمد زعفرانی» برای طراح صحنه نمایش «گودال ابوفارس» از بجنورد اهدا شد و «پیمان پری رخ» نیز موفق شد دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی برای طراحی صحنه  نمایش «شیرهای خان بابا سلطنه» را از آن خود کند.

در بخش بازیگری زن هیئت داوران از «ستایش خاکشور»، «سحر پور زحمت» و «فائزه سیدی» بازیگران خردسال نمایش «شیرهای خان بابا سلطنه»، «سوگند ایزانلو» برای بازی در نمایش «من» از شیروان ، «عادله نبوی» برای بازی در نمایش «افسانه بهرام» و «آترینا خراسانیان» از بجنورد با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر به عمل آوردند.

​هم چنین دراین بخش «هیوا آرزومند نژاد» برای بازی در نمایش «شیرهای خان بابا سلطنه» از شیروان موفق شد رتبه سوم بازیگری را از آن خود کند و  «نگین مومنی» برای  بازی در نمایش «راه پیموده نشده» از گرمه «آزاده حیدرزاده» برای بازی در نمایش «زندگی او» از بجنورد به طور مشترک دوم شدند.

این گزارش حاکی است، در بخش بازیگری مرد لوح تقدیر و جایزه نقدی به « صمد اسماعیل زاده» برای بازی در  نمایش «من» از شیروان اهدا شد و «مصطفی شکاریان» برای بازی در نمایش  «راه پیموده نشده» از گرمه و «سید امیر حسین جان نثار» برای بازی در نمایش «زندگی او»  از بجنورد به طور  مشترک سوم شدند.

​این گزارش حاکی است، «جلال محمد زاده» و «سید سعید موسوی» برای بازی در نمایش« شیرهای خان بابا سلطنه» از  شیروان به طور مشترک دوم شدند و دیپلم افتخار ، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «محمد یحیی آبادی» برای  بازی در نمایش «کارنان»  از اسفراین اهدا شد.

در بخش نویسندگی، نیز هیئت داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی را به «حنا مقامی مقیم» نویسنده نمایش «طعم لذیذ سرباز» اسفراین اهدا کرد و «محمد یحیی آبادی» نویسنده نمایش «کارنان» از اسفراین و «محمد حصاری» نویسنده نمایش «افسانه بهرام» از بجنورد به طور مشترک سوم شدند.

بر اساس این گزارش، در بخش کارگردانی نیز «مصطفی شکاریان» برای نمایش «راه پیموده نشده» از گرمه و «سید مهدی کشمیری» برای نمایش «زندگی او» از بجنورد به طور مشترک سوم شدند و «زهرا بهادران»  توانست رتبه دوم کارگردانی را برای نمایش «شیرهای خان بابا سلطنه» از شیروان از آن خود کند.

بر اساس این گزارش، هیئت داوران متشکل از «علیرضا استادی»، «رضا صابری» و «امین فرحی» نمایش های «انگشت کوچک» از فاروج و «عتیقه» از اسفراین را به عنوان آثار برگزیده در بخش خیابانی اعلام کردند.

در بخش صحنه ای نیز نمایش های «شیرهای خان بابا سلطنه» از شیروان ، «کارنان» از اسفراین  و«زندگی او» از بجنورد به عنوان  آثار برگزیده از سوی هیئت داوران معرفی شدند.

لازم به ذکر است، در این آیین با پخش کلیپی از درگذشتگان هنرمند «آتیلا پسیانی»، «داریوش مهرجویی» و «فردوس کاویانی» یاد و نامشان گرامی داشته شد.

بر اساس این گزارش، نقالی «نبرد» به کارگردانی «فاطمه حصاری» در حاشیه آیین پایانی جشنواره اجرا و با استقبال انبوه تماشاگران روبرو شد.

معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز در آیین پایانی جشنواره با اشاره به این که سخن گفتن میان این همه هنرمند کار سختی است، گفت: هر چه می خواهد ماندگار شود باید در قالب هنر قرار بگیرد. حجت الاسلام «سرشته» با بیان این که هر فردی در عالم هنر نقشی ایفا کرد همچنان ماندگار می شود و می درخشد، بهترین هنرمندان عالم را شهیدان دانست و از شهید «حاج قاسم سلیمانی» به عنوان یکی از شهدای هنرمند یاد کرد که با اقداماتی که انجام دادهمه چیز را ماندگار کرد. 

«احسان کمالی» دبیر هجدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی نیز در این مراسم ضمن اشاره به آثار رسیده به جشنواره بابت همه کم و کاستی های جشنواره از هنرمندان حاضر در این دوره عذرخواهی کرد.​

گفتنی است، هجدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی که از  نهم ماه جاری در ۲ بخش صحنه ای و خیابانی و با حضور ۱۵گروه نمایشی استان به دبیری «احسان کمالی» و با داوری «علیرضا استادی»، «رضا صابری» و «امین فرحی» در تماشاخانه شمس و تالار گلشن بجنورد آغاز شده است، امشب با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

 

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=5899

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰