تاریخ : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ 20 ذو القعدة 1445 Monday, 27 May , 2024
5
معاون تحقیقات وزیر بهداشت در خراسان شمالی :

پوشش بیمه فاقدین بیمه سلامت خدمت بزرگی است که دولت به مردم ارائه کرد

  • کد خبر : 1839
  • 02 تیر 1401 - 18:00
پوشش بیمه فاقدین بیمه سلامت خدمت بزرگی است که دولت به مردم ارائه کرد
پارتیان امروز - در سفر دو روزه ریاست محترم جمهوری جناب آیت الله سید ابراهیم رئیسی به استان خراسان شمالی ، معاون تحقیقات وزیر بهداشت ، دکتر پناهی در خراسان شمالی اظهارداشت : ارائه خدمات بیمه ای به فاقدین هر گونه پوشش بیمه توسط سازمان بیمه سلامت خدمت بزرگی است که سازمان بیمه سلامت در دولت سیزدهم به مردم ارائه کرده است.

به گزارش پارتیان امروز  ، در سفر دو روزه ریاست محترم جمهوری جناب آیت الله سید ابراهیم رئیسی به استان خراسان شمالی ، معاون تحقیقات وزیر بهداشت ، دکتر پناهی در خراسان شمالی اظهارداشت : ارائه خدمات بیمه ای به فاقدین هر گونه پوشش بیمه توسط سازمان بیمه سلامت خدمت بزرگی است که سازمان بیمه سلامت در دولت سیزدهم به مردم ارائه کرده است.

دکتر پناهی در  حاشیه میز ارتباطات مردمی در جلسه با مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی و بیمه سلامت اظهارداشت : مصوبه هیأت وزیران در دولت سیزدهم درخصوص بیمه همگانی فرصت مغتنمی را فراهم کرده تا آحاد مردم به صورت عادلانه از خدمات سلامت برخوردار شوند.

وی ضمن قدردانی و ابراز رضایت از خدمات سازمان بیمه سلامت در پوشش بیمه فاقدین هر گونه بیمه درمان در سال ۱۴۰۱  اظهارداشت : هم خدمت، خدمت خوبی است و هم نحوه ارائه خدمات به مردم مطلوب است.

وی به آیین‌نامه‌ای که هیأت دولت در زمینه پوشش بیمه رایگان تصویب نموده اشاره کرد و گفت : با آیین‌نامه‌ای که هیأت دولت تصویب کرد ه است هزینه‌های پرداختی در دهک‌های پایین کاهش یافته است و پرداختی از جیب مردم در سه دهک پایین کاهش یافته است.

گفتنی است سازمان بیمه سلامت ایران در دولت سیزدهم ، از اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ اقدام به پوشش بیمه ۵ میلیون نفر فاقد هر گونه پوشش بیمه نموده است.

هم اکنون پوشش بیمه برای سه دهک اول جامعه رایگان است و بعد از ارزیابی وسع هیچ هزینه‌ای از سوی آنها برای پوشش بیمه ای آنها پرداخت نخواهد شد و دهک‌های دیگر بعد از ثبت نام و آزمون وسع بر مبنای دهکی که در آن قرار می‌گیرند باید حق بیمه بپردازند.

با آیین‌نامه‌ای که هیأت دولت تصویب کرد ه است هزینه‌های پرداختی در دهک‌های پایین کاهش یافته است؛ یعنی دهک چهار فقط ۱۰ درصد از یک میلیون و ۱۰۴ هزار تومانی که برای هر نفر به عنوان حق بیمه در نظر گرفته شده را پرداخت می‌کند، دهک پنج و شش ۲۵ درصد، دهک هفت و هشت ۵۰ درصد و دهک ۹ و ۱۰، صد درصد این هزینه را باید پرداخت کنند.

 در زمینه هزینه‌های بستری نیز در بخش دولتی ۹۵ درصد هزینه‌ها را سازمان برای سه دهک اول  پرداخت می‌کند و پنج درصد را مردم پرداخت می‌کنند. در هزینه‌های سرپایی نیز در سه دهک اول ۸۰ درصد  سهم سازمان بیمه سلامت است، مابقی را مردم پرداخت می‌کنند.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=1839

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰