تاریخ : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 13 ذو القعدة 1445 Monday, 20 May , 2024
2

کارخانه آلومینای جاجرم و پرونده فساد مالی دیگر

  • کد خبر : 887
  • 20 آذر 1400 - 13:27
کارخانه آلومینای جاجرم و پرونده فساد مالی دیگر
رئیس کل دادگستری استان با اشاره به خبر دستگیری یکی از مدیران میانی کارخانه آلومینای جاجرم به اتهام ارتکاب جرائم مالی، جزئیاتی از نحوه شکل گیری و بروز سوء جریان مالی در این کارخانه را تشریح کرد.

به گزارش پارتیان امروز ، حجت الإسلام رضا براتی زاده در رابطه با پرونده فساد مالی در کارخانه آلومینای جاجرم گفت: متعاقب گزارش واصله ، در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شد و تحت نظارت دادستان عمومی و انقلاب جاجرم و در یکی از شعب بازپرسی دادسرای این شهرستان مطرح رسیدگی است.

وی اتهام فعلی انتسابی به متهم را در حال حاضر تدلیس در معاملات دولتی و ارتشاء عنوان و تصریح کرد: متهم در جریان خرید تعداد ۱۶۰ دستگاه کولر گازی فاقد شناسه کالا برای تقویت سیستم سرمایشی شرکت آلومینای جاجرم، مبلغ ۷۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تحت عنوان پورسانت و در واقع رشوه از دو متهم در خارج از استان دریافت کرده است.

رئیس کل دادگستری استان همچنین از کشف و توقیف مجموعا۲۰ عدد سکه تمام بهار آزادی و مقادیری نیم سکه از محل کار و منزل متهم خبر داد و بیان کرد: منابع تأمین وجوه جهت خرید این مقدار سکه و صحت و سقم ادعای متهم مبنی بر اینکه با سرمایه متعلق به خود این سکه ها را خریداری کرده در دست بررسی قرار دارد.

مقام عالی قضایی استان با اشاره به دیگر اتهامات منتسب به متهم از جمله نگهداری مشروبات الکلی خارجی اظهار کرد: در بازرسی از منزل متهم سه بطری مشروبات الکلی خارجی و نیز ۹ عدد مهر ساختگی و برخی اسناد و فاکتورهای مجعول نیز کشف و توقیف شده است.

وی با اشاره به اقاریر صریح متهم در خصوص اتهامات »تدلیس در معاملات دولتی« و» ارتشاء« از صدور قرار بازداشت موقت و همچنین تداوم تحقیقات تکمیلی تا روشن شدن تمامی زوایا و ابعاد این ماجرا و دستگیری دیگر عوامل و ایادی مرتبط با این پرونده خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان ضمن هشدار به کسانی که در شرایط فعلی جنگ اقتصادی و با وجود تحریم های ظالمانه ی دشمنان نظام و انقلاب با ارتکاب جرائم مالی موجبات تضییع حقوق عامه را فراهم می سازند؛ گفت: یقینا به این قبیل جرائم با دقت و قاطعیت و البته با سرعت رسیدگی و بدون اغماض و مماشات با مرتکبین جرائم برابر قوانین و مقررات برخورد خواهد شد.

وی افزود: إن شاءالله با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست اخبار تکمیلی متعاقبا به اطلاع افکار عمومی و رسانه ها خواهد رسید.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=887

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰