تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
8

کاهش شهرهای قرمز از ۱۶۸ به ۵۷ شهر

  • کد خبر : 274
  • 26 شهریور 1400 - 22:43
کاهش شهرهای قرمز از ۱۶۸ به ۵۷ شهر
شمار شهر‌های زرد از ۷۱ به ۱۳۶ شهرستان افزایش یافته که معنای آن، بهبود وضعیت در مناطق وسیع تری از کشورمان است؛ بهبودی که وقتی پررنگ‌تر می‌شود و خودنمایی می‌کند که بدانیم بعد از مدتی قریب به نیم سال، رنگ آبی به نقشه رنگ بندی کشورمان بازگشته و ۱۷ شهرستان کشورمان در وضعیت آبی قرار گرفته اند.

به گزارش “پارتیان امروز”  به نقل از «تابناک»؛ به فاصله یک هفته، بار دیگر نقشه رنگ بندی کرونایی کشورمان به روز شد و بر اساس آن، همان گونه که آمار‌های کرونایی حکایت از کاهش شمار مبتلایان، بستری‌ها و کاهش مرگ و میر‌ها دارد، شمار شهر‌های قرمز کشورمان نیز کاهش یافته و از ۱۶۸ به ۵۷ شهرستان رسیده است؛ کاهشی که معنای آن بهبود نسبی وضعیت ۱۱۱ شهرستان کشورمان است.

بر اساس این نقشه، جز مناطقی در غرب و شمال غرب کشور، شهرهای محدودی در دیگر نقاط کشورمان قرمز رنگ است و اغلب شهرها در وضعیت نارنجی قرار دارند؛ ۲۳۸ شهرستان نارنجی که به رغم عبور از قله موج پنجم کرونا، وضعیتی شکننده دارند و می بایست رعایت پروتکل ها در آنها با قوت تداوم بیابد تا مبادا بار دیگر شاهد اوج گیری بیماری در آنها باشیم.
این در حالی است که شمار شهرهای زرد از ۷۱ به ۱۳۶ شهرستان افزایش یافته که معنای آن، بهبود وضعیت در مناطق وسیع تری از کشورمان است؛ بهبودی که وقتی پررنگ تر می شود و خودنمایی می کند که بدانیم بعد از مدتی قریب به نیم سال، رنگ آبی به نقشه رنگ بندی کشورمان بازگشته و ۱۷ شهرستان کشورمان در وضعیت آبی قرار گرفته اند.
البته این بهبود وضعیت را در گزارش های رسیده از استان های مختلف هم می تواند دید که بر اساس آن، روند بستری کرونا در اغلب استان های کشور نزولی شده است، هرچند این روند در دو استان آذربایجان غربی و کردستان پس از یک دوره کوتاه کاهش، مجددا افزایشی شده و همچنین وضعیت ناپایداری در استان کرمانشاه هم مشهود است.
لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=274

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰