تاریخ : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 13 ذو القعدة 1445 Monday, 20 May , 2024
2

کسب رتبه اول خراسان شمالی در ثبت نام هشتمین جام قهرمانان بازیهای ویدئوئی/ ثبت نام بیش از یک میلیون نفر در جام قهرمانان بازیهای ویدئویی

  • کد خبر : 4860
  • 02 شهریور 1402 - 0:15
کسب رتبه اول خراسان شمالی در ثبت نام هشتمین جام قهرمانان بازیهای ویدئوئی/ ثبت نام بیش از یک میلیون نفر در جام قهرمانان بازیهای ویدئویی
پارتیان امروز- خراسان شمالی بعد از استان تهران اولین رتبه در ثبت نام در هشتمین جام قهرمانان بازیهای ویدئوئی را کسب کرد.

به گزارش پارتیان امروز ؛محمد فاضلی مسئول امور پلتفرم های بنیاد ملی بازی های رایانه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع اصحاب رسانه و مدیران استانی با توجه به ظرفیت های خوب خراسان شمالی در حوزه بازیهای رایانه ای گفت: خراسان شمالی بعد از استان تهران اولین رتبه در ثبت نام در هشتمین جام قهرمانان بازیهای ویدئوئی را کسب کرد.

فاضلی افزود: تاکنون ۲۰۰ نفر در خراسان شمالی برای شرکت در جشنواره بازی‌های رایانه ای ثبت نام نموده اند که نسبت به جمعیت مقام دوم را بعد از استان تهران کسب کرده است.

۳۴ میلیون نفر مخاطب بازیهای رایانه ای

فاضلی در ادامه بیان داشت: در مجموع ۳۴ میلیون نفر در کشور مخاطب بازی‌های رایانه‌ای هستند که از این تعداد ۹ درصد خردسال، ۱۷ درصد کودک، ۱۹ درصد جوان، ۳۴ درصد نوجوان، ۱۸ درصد بزرگسال و سه درصد هم میانسال را شامل می شوند.
وی بیان کرد: به طور میانگین هریک از این مخاطبان ۹۵ دقیقه در روز بازی می کنند که در مجموع بانوان ۶۴ دقیقه و آقایان ۱۱۵ دقیقه را به بازی اختصاص می دهند.
مسئول امور بازی ها و پلتفرم‌های بنیاد ملی بازی های رایانه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ۸۸ درصد این افراد با استفاده از کنسول خانگی، ۱۳ درصد کنسول دستی، ۹۶ درصد با تلفن همراه، ۱۴ درصد تبلت، ۵۹ درصد رایانه شخصی و ۴۸ درصد لب تاپ در سطح کشور مشغول به بازی هستند.
وی هدف از برگزاری این مسابقات را فرهنگ سازی و حمایت از بازی سازها ، بالا بردن سطح سواد آموزش بازی ها و شناسایی استعداد های نوجوانان و جوانان در زمینه ساخت بازی های رایانه ای دانست.

صادقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز در این نشست با اشاره به نقش اقتصاد بر ارز آوری از طریق اقتصاد فرهنگ و هنر تاکید وگفت: با اشاره به جمعیت ۳۴ میلیونی مخاطبین بازیهای رایانه ای حمایت از جوانان و نوجوانان بازی ساز می تواند کمک بزرگی در زمینه اشتغال و تقویت اقتصاد از طریق فرهنگ و هنر شود.

تقی صادقی با اشاره به استقبال خوب مردم خراسان شمالی از مسابقات جام قهرمانی بازیهای ویدئویی خواستار برگزاری اختتامیه این دوره از مسابقات به میزبانی خراسان شمالی شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه صدور مجوز بازی سراها توسط اتحادیه و اداره صمت می باشد و فقط نظارت محتوایی آن با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد خواستار رفع این دوگانگی در نظارت و صدور مجوزها شد.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=4860

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱