تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ 23 ذو القعدة 1445 Thursday, 30 May , 2024
2

۲ هزار و ۳۷۳ نفر از زنان خانه‌دار خراسان‌شمالی بیمه تامین اجتماعی شدند

  • کد خبر : 6433
  • 20 آذر 1402 - 10:07
۲ هزار و ۳۷۳ نفر از زنان خانه‌دار خراسان‌شمالی بیمه تامین اجتماعی شدند

پارتیان امروز- مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: ۲ هزار و ۳۷۳ نفر از زنان خانه‌دار این استان در دولت سیزدهم زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند. به گزارش پارتیان امروز ، جواد یزدانی بر طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی تاکید و اظهار کرد: بیمه تامین اجتماعی یکی از بیمه‌های مطرح و کارآمد، برای […]

پارتیان امروز- مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: ۲ هزار و ۳۷۳ نفر از زنان خانه‌دار این استان در دولت سیزدهم زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند.

به گزارش پارتیان امروز ، جواد یزدانی بر طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی تاکید و اظهار کرد: بیمه تامین اجتماعی یکی از بیمه‌های مطرح و کارآمد، برای همگان است که بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی نیز یکی از همین بیمه‌ها را شامل می شود.

وی افزود:‌ بانوان خانه‌دار در گذر زمان به انواع و اقسام بیماری‌ها و حوادث دچار می‌شوند پس داشتن بیمه تامین اجتماعی زنان خانه‌دار، برای آن‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد.

افراد می‌توانند برای داشتن این بیمه پس از عقد قرارداد از خدمات و مزایای بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار استفاده کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی نبود خدمات بیمه ای را یکی از مشکلات زنان خانه دار دانست و گفت: با طرح فراگیر بیمه ای دغدغه زنان با بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار کاهش یافت.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های زنان خانه داری که شغل دیگری ندارند، داشتن بیمه است که این قشر مورد توجه دولت سیزدهم قرار گرفت و این دسته از خانم‌ها (مجرد یا متاهل) می‌توانند در رده سنی ۱۸ تا ۵۰ سال از خدمات و پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند.

یزدانی با بیان اینکه بیمه زنان خانه دار در گذشته مورد غفلت قرار گرفته بود تصریح کرد: طبق قانون همه اقشار جامعه باید به نوعی بیمه پایه را داشته باشند تا در آینده از مزایای آن برخوردار شوند که با پرداختی ۱۸ درصد حق بیمه از تعهدات بلند مدت(دریافت مستمری)، فوت و از کارافتادگی این سازمان برخوردار خواهند شد.

وی بر توسعه بیمه زنان سرپرست خانوار و زنان خانه دار خراسان شمالی تاکید کرد و گفت: این امر باید در جامعه فرهنگ سازی شود تا بخشی از جمعیت استان زیر پوشش خدمات بیمه ای قرار گیرند.

یزدانی با اشاره به اینکه ۴۴ درصد از جمعیت خراسان شمالی روستایی هستند، تصریح کرد: به نوعی بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند اما به علت اینکه جمعیت زیادی از این خطه در روستاها سکونت دارند ضریب پوشش بیمه ای این استان نسبت به میانگین کشوری پایین است.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی عنوان کرد: ساختار اشتغال صنعتی خراسان شمالی به نسبت سایر استانها ضعیف است و بیشترین آمار بیمه ای استان مربوط به صنعت دامپروری، صنایع دستی، صنعت ساختمان و کارگاه های کوچک است که ضریب اشتغال استان را تشکیل می دهد.

یزدانی با بیان اینکه پایین بودن سرانه درآمد خانوار در خراسان شمالی مانع استقبال شهروندان از بیمه شده است، اظهار کرد: متاسفانه این شاخص در استان مانع پوشش بیمه ای مناسب شده است، خانوارها قدرت پرداخت حق بیمه خود را در طرح های خوداختیاری و آزاد به نسبت سایر استان ندارند.

وی در مورد مزایای بیمه زنان خانوار اضافه کرد: انتخاب نرخ پرداخت حق بیمه و دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه و حمایت درمان از ویژگی های بیمه زنان است و همچنین زنان خانه دار علاوه بر امکان دریافت مستمری بازماندگان به تبع همسر می توانند به واسطه بیمه پردازی در قالب بیمه زنان خانه دار و احراز شرایط مقرر به طور همزمان از مستمری بازنشستگی خود نیز بهره مند شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی تصریح کرد: طرح بیمه فراگیر شامل بیمه زنان خانه دار، دانشجویان و مشاغل آزاد می شود که اینک سه هزار و ۵۰۰ نفراز شهروندان این استان بیمه شدگان خاص هستند. ۳۴۵ هزار نفر از شهروندان این استان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و این شاخص در خراسان شمالی حدود ۳۴ درصد است.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=6433

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰