تاریخ : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 13 ذو القعدة 1445 Monday, 20 May , 2024
2
همزمان با سراسر کشور در خراسان شمالی؛

آزمون ورود به حرفه مهندسان و تعیین صلاحیت معماران تجربی در خراسان شمالی برگزار شد

  • کد خبر : 4090
  • 29 اردیبهشت 1402 - 12:09
آزمون ورود به حرفه مهندسان و تعیین صلاحیت معماران تجربی در خراسان شمالی برگزار شد
پارتیان امروز - مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در ۲ روز متوالی در خراسان شمالی خبر داد و گفت: این آزمون در روزهای ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه در شهر بجنورد همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش پارتیان امروز ؛ قاسم قاسمی اظهار داشت: در اجرای آئین نامه اجرائی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ، آزمون مقررات ملی ساختمان جهت ورود به حرفه و اخذ پروانه اشتغال بکار مهندسی در روزهای ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در خراسان شمالی در یک حوزه امتحانی در شهر بجنورد برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این دوره از آزمون‌ها در هفت رشته مهندسی، معماری صلاحیت های(نظارت، اجرا) ، عمران صلاحیت های (نظارت، محاسبات، اجرا) تاسیسات مکانیکی(نظارت، طراحی و اجرا) تاسیسات برقی (نظارت، طراحی و اجرا) شهرسازی ، نقشه برداری و ترافیک برای اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی و همچنین کاردانهای فنی ساختمان در شش رشته معماری، عمران، تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برقی، نقشه برداری و شهرسازی برای اخذ پروانه اشتغال بکار کاردانی در پایه ۳ و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی در پایه های ۳، ۲ و ۱ و آزمون های طرح واجرای گود، پی و سازه نگهبان و ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی در تاریخ های ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری از طریق ارکان اجرایی و نظارتی به طور هماهنگ و همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

وی گفت: قبولی در این آزمون یکی از شرایط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضی در صورت قبولی در آزمون و احراز سایر شرایط مشخص شده در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال به کار حرفه ای خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی در پایان اضافه کرد: در این آزمون که دو هزار و ۸۱۹ نفر شرکت کننده داشت که از این تعداد ۵۶۵ داوطلب زن و دو هزار و ۲۵۴ داوطلب مرد بودند.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=4090

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰