تاریخ : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ 20 ذو القعدة 1445 Monday, 27 May , 2024
3

دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر برگزیدگان خود را شناخت

  • کد خبر : 1050
  • 09 دی 1400 - 22:31
دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر برگزیدگان خود را شناخت
پارتیان امروز - دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر پنج شنبه شب 9 دی ماه در محل مجتمع فرهنگی هنری گلشن برگزیدگان خود را شناخت.

به گزارش پارتیان امروز  دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر با حضور مسئولان کشوری و استانی و جمعی از هنرمندان در محل مجتمع فرهنگی هنری گلشن به کار خود پایان داد.

بر اساس رای هیات داوران متشکل از فرشاد فدائیان، مهرداد اسکویی و تورج اصلانی در بخش پژوهش تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مینا خوشخویی برای پژوهش فیلم قصه های همیشگی از استان گیلان اهدا شد.

بر این اساس، کاندیدای بخش صدا به مهرشاد ملکوتی برای فیلم «فرزندان خونیار»، محمود حق بیان برای  فیلم «زر افشان» و مجتبی والی نژاد برای فیلم «کاکل» رسید و محمود حق بیان برای فیلم «زرافشان»  از مازندران تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی  را از آن خود کرد.

براساس این گزارش مهدی رجبیان برای فیلم «زر افشان»، آرمان قلی پور دشتکی برای فیلم «فرزندان خونیار»، هادی ثابت شرکت برای فیلم « کاکل»  و رضا دانش پژوه برای فیلم «آدم وحوا» کاندیدای بخش تصویر برداری شدند و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طور مشترک به آرمان قلی پور دشتکی برای فیلم «فرزندان خونیار»
و مهدی رجبیان برای فیلم «زر افشان» اهدا شد.

هیات داوران در بخش تدوین بابک بهرام بیگی برای فیلم «فرزندان خونیار»، محمود حق بیان برای فیلم «زر افشان»،سوران فهیم برای فیلم «قاشق»،رضا دانش پژوه برای «فیلم من» و مهرداد سلیمانی برای فیلم «یالمان» را کاندیدای این بخش اعلام کردند و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به سوران فهیم برای تدوین فیلم «قاشق» اهدا شد.

بر اساس این گزارش در بخش بهترین کارگردانی فیلم مستند به ترتیب امیر بیاتی با فیلم های «نقطه نامعلوم» و «شهر زنان» ،آرمان قلی پور دشتکی برای فیلم « فرزندان خونیار» هادی ثابت شرکت برای فیلم «کاکل»، رضا دانش پژوه برای فیلم «آدم و حوا» و مهدی رجبیان برای فیلم «زر افشان» از سوی هیات داوران معرفی شدند و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی  به امیر بیاتی از خراسان شمالی برای فیلم «نقطه نامعلوم» و «شهر زنان» تعلق گرفت.

همچنین تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم مستند این جشنواره هم از میان فیلم های مسابقه گروه داوری به فیلم «فرزندان خونیار» ساخته آرمان قلی پور دشتکی اهدا شد.

جایزه ویژه هیات داوران نیز به فیلم «کاکل» ساخته هادی ثابت شرکت  رسید.

بر اساس این گزارش، در بخش فیلمهای داستانی و در بخش فیلم نامه،  فیلم های «دیگری» به کارگردانی سامان حسین پور و اکو زند کریمی، «گرگ» به کارگردانی بهروز شمشیری، «گناه» به کارگردانی ابوالفضل عزیزی و سیما رسولی برگزیده شدند و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به سامان حسین پور و اکو زند کریمی برای فیلم «دیگری» اهدا شد.

در بخش تدوین نیز سامان حسین پور و اکو زند کریمی،  برای فیلم «دیگری»، مهرداد سلیمانیبرای فیلم «گناه»، محمد قنبری برای فیلم «مندیر»، علی مسلمی برای فیلم «گرگ» انتخاب شدند و  تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی در این بخش به علی مسلمی برای فیلم «گرگ» تعلق گرفت.

براساس این گزارش در بخش تصویربرداری هیات داوران جعفر نادری برای فیلم «گرگ»، حامد بقاییان برای فیلم  «دیگری»، نوید زارع برای فیلم «آواها در موج ها» و
عباس قاسم نژاد را برای فیلم « ونوشه» برگزیدند و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نوید زارع برای فیلم «آواها درموج ها» رسید.

در بخش بازیگرمرد نیز وحید شیرزاد برای بازی در فیلم «گرگ»، مجید پتکی برای بازی در فیلم «دیگری»، حسین شیدایی فر برای فیلم «ونوشه» معرفی شدند و
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به  وحید شیرزاد در فیلم «گرگ» و مجید پتکی  برای فیلم «دیگری» اهدا شد.

هیات داوران در بخش بازیگری زن شیما ملایی برای بازی در فیلم «آواها در موج ها»، سایه عباس پور برای فیلم «گناه» و  بازیگر نقش اول زن برای بازی در فیلم «مندیر» برگزیدند و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به شیما ملایی برای بازی در فیلم «آواها در موج ها» و سایه عباس پور برای فیلم «گناه» تعلق گرفت.

در بخش صدا نیز حسن سلماسی برای فیلم «گرگ»،  ایرج نوروزی برای فیلم «دیگری»، مبین قادری برای فیلم «آواها در موج ها» انتخاب شدند و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی  به مبین قادری برای فیلم «آواها در موج ها» رسید.

بر اساس این گزارش، در بخش کارگردانی نوید زارع  برای فیلم «آواها در موج ها»، سامان حسین پور و اکو زند کریمی ؛ برادران سامکو برای فیلم «دیگری»، بهروز شمشیری برای فیلم «گرگ» و محمد قنبری برای فیلم «مندیر» منتخب این دوره شدند و تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهروز شمشیری برای فیلم «گرگ» تعلق گرفت.

این گزارش حاکی  است، جایزه ویژه هیات داوران نیز در این بخش به محمد قنبری برای فیلم «مندیر» اختصاص یافت.

همچنین بهترین فیلم داستانی از نگاه داوران  به  فیلم های «آواها در موج ها»،  «دیگری»، «گرگ» و «مندیر» رسید و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را  سامان حسین پور  و اکو زند کریمی برای فیلم «دیگری» از آن خود کردند.

براساس این گزارش فیلم مستند کاکل به کارگردانی  هادی ثابت شرکت به پاس هنرخلاقانه فیلم برداری  مورد حمایت آموزشگاه آزاد سینمایی« ماد» برای بهره مندی از دوره آموزش جامع یکساله فیلم برداری در این آموزشگاه شد.

لینک کوتاه : https://partianemrooz.ir/?p=1050

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰